به گزارش صبح توس؛  روز گذشته به مناسبت سالگرد شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار؛ مسئولین شهرستان درگز در دیدارهایی با اصحاب رسانه و خبرنگاران، به بیان مطالب ارزشمند و قابل عنایتی پرداختند.

 

محمدحسن فرهادی فرماندار درگز جهل و نادانی را یکی از بدترین بیماری های انسان دانست و اظهار کرد: اگر جهل به حکومتی برسد قطعا ان را فاسد خواهد کرد؛ لذا خبرنگاران به عنوان طلایه داران افزایش معرفت و آگاهی، نقش بسیار مهمی در هدایت مردم و خروج آنها از جهل و نادانی به سوی علم و آگاهی دارند.

فرهادی گفت: خداوند از قلم تعهد گرفته که حرکت او در جهت آشنایی مردم با حقیقت و مبارزه با جهل و نادانی باشد؛ در این میان خبرنگاران و اصحاب رسانه سفیران توسعه و دانش و آگاهی یک ملت هستند.

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان درگز ضمن تاکید بر دشواری و سختی های فراوان در راه خبرنگاری عنوان کرد: مهم ویژگی افرادی که وارد حرفه خبرنگاری می شوند عشق و علاقه آنها به روشنگری و آگاه سازی مردم است؛ چرا که مشکلات موجود در این راه مانع حضور خیلی از افراد در شغل خبرنگاری می شود.

خلیل الله برزنونی تشریح کرد: یک خبرنگار می تواند در وحدت و انسجام ملی و اتحاد بین شیعه و سنی، قلم زنی مفید و موثری داشته باشد؛ البته لازمه این کار آن است که به خیر و مصلحت جامعه ایمان کامل داشته باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج درگز رسانه و خبر را یکی از بسترهای بسیار مهم دشمن برای جنگ نرم دانست و تاکید کرد: دشمن تلاش دارد تا زمینه قرار گرفتن مردم در برابر نظام را فراهم کند و در این راستا نوک پیکان حملات خود را تیزتر از همیشه به سمت رسانه منعطف کرده است.

محمدرضا غفاری تصریح کرد: نقش خبرنگار در جامعه امروزی مانند یک تک تیرانداز ماهر در دل جنگ است که اقدام بجا و مناسب او ممکن است سرنوشت جامعه ای را دستخوش تغییر قرار دهد.

وی انتقال و اطلاع رسانی خدمات نظام و انقلاب را یکی از وظایف خبرنگاران دانست و خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی کشور مقایسه خدمات 40 ساله نظام، با اقداماتی که قبل از انقلاب صورت گرفته روشنگر بسیاری از شک و شبهات مردم خواهد بود و توطئه های دشمن را خنثی خواهد کرد.

 

در این دیدارها مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج درگز، خبرنگاری را از جمله مشاغل حساس و سرنوشت ساز توصیف کرد و افزود: گاهی یک برداشت شخصی در خبر ممکن است جنگی را به راه انداخته و با کشته شدن هزاران نفر همراه باشد.

حجت الاسلام داوود عبداللهی عنوان کرد: یک خبرنگار با قلم خود هم می تواند آرامش را به جامعه هدیه دهد و هم امید را از مردم جامعه بگیرد؛ باید مواظب بود تا خبری که تهیه می شود زمینه های سوء استفاده دشمن را فراهم نکند و الا درج چنین اخباری خیانت به حساب می آید.

 

شهردار درگز با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی گفت: خبرنگاران روشنی بخش و آگاهی بخش افراد جامعه هستند؛ خبرنگاری یعنی مردی در برابر نامردی و علم در برابر جهل.

رمضان یزدان پناه مسئولیت خبرنگاران را بسیار سنگین و با ارزش دانست و تاکید کرد: در شرایط فعلی کشور که دشمن به دنبال افزایش نارضایتی در بین مردم است، اصحاب رسانه باید به این فضا ورود جدی و موثر پیدا کرده و توطئه های دشمن را به خود برگردانند.

 

خاطر نشان می شود در پایان این دیدارها هدایایی به رسم یادبود به خبرنگاران تقدیم شد.

انتهای پیام/