بهروز بنیادی  در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، ضمن تبریک روز خبرنگار  به خبرنگاران کشور و به خصوص اصحاب رسانه در منطقه ترشیز، اظهار داشت: وسعت فعالیت رسانه ای و خبرنگاری به وسعت همه سیاست، اقتصاد و فرهنگ در یک جامعه  است.

وی با بیان اینکه امروز رسانه نقش تعیین کننده ای در رویدادهای داخلی و بین المللی کشورها دارد و اگرچه رسانه تصمیم گیر نیست اما یک تصمیم ساز بزرگ است، خاطرنشان کرد: این جایگاه مهم در کار رسانه ای منجر به تصویب و انتشار اعلاميه‌اى از سوى يونسکو در سال ۱۹۷۸ شد که در آن نقش رسانه‌هاى جمعى در تقويت صلح جهانى و تفاهم بين‌المللى تدوین شده است.

نماینده مردم خلیل آباد، کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این اعلامیه به صراحت بیان شده که خبرنگاران مطبوعات بايد با منتهاى درجه کوشش کنند تا اخبار و اطلاعاتى که در اختيار عموم مى‌گذارند صحيح، دقيق و معتبر باشد.

وی با تاکید بر اینکه روزنامه‌نگاران در هر مرحله و مقامى که باشند بايد به خير و مصلحت جامعه ايمان کامل داشته باشند، تصریح کرد: خبرنگاران و فعالین رسانه ای شهرستانهای کاشمر، بردسکن و خلیل آباد با اشراف بر این قواعد حرفه ای، با تمام سختیها و کاستی ها به ویژه در شرایط کنونی اقتصاد کشور و کمبودهای بودجه ای دولت بر ادامه فعالیت خود استوارند و برای رشد و توسعه این سرزمین عزیز بلندترین گامها را بر می دارند.

بنیادی با بیان اینکه رسانه ها با بیان شجاعانه و آزاداندیشانه به تعالی جامعه کمک می کنند، اذعان کرد: بی شک حضور مسئولانه در امور سیاسی، فرهنگی و اقتصادی منطقه ترشیز می تواند صلابت و نام نیک این منطقه را همچنان حفظ کند و در ایجاد جامعه ای با نشاط و پویا اثرگذار باشد.

وی همچنین در پایان عنوان کرد: هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت خبرنگار دلیر؛ محمود صارمی به دست گروهک تروریستی طالبان و روز خبرنگار، فرصتی است تا از همت، تلاش و شهامت شما خبرنگاران و اصحاب رسانه و قلم در ایران بزرگ و ترشیز کهن تقدیر شود.