به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد تولایی در مراسم تجلیل از خبرنگاران که ظهر امروز در دادگستری خلیل آباد برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: خبرنگاری همانند قضاوت شغل مهم و حساسی است.

وی با بیان اینکه روایات و آیات فراوانی در خصوص روز خبرنگار وجود دارد، خاطرنشان کرد: خبری که به گوش می رسد نباید به همان خبر اکتفا کند بلکه باید از منابع مختلف صحت خبر را جستجو کند راوی خبر باید عادل و صادق باشد.

دادرس شعبه حقوقی دادگستری خلیل آباد با تأکید بر اینکه امانت داری در نقل خبر ها بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: نیت خبرنگار باید این باشد که اذهان و افکار جامعه را نسبت به مشکلات آشنا کند و یک خبرنگار نباید به ناهنجاری های جامعه دامن بزند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگار باید نیازهای مخاطبان و ارزش فرهنگی جامعه خود را بشناسند، اذعان کرد: خبرنگار تیز بین و نکته سنج در عرصه خبرنگاری باید متوجه باشد که خبری را پر و بال بدهد که ناهنجاری در جامعه ایجاد نکند.

تولایی با بیان اینکه خبرنگار باید شجاعانه و صادقانه در عرصه خبرنگاری پا بگذارد، عنوان کرد: پشت سر خبرنگاران حرف و حدیث های فراوانی است و مطمئناً کار ساده ای نیست و باید با شجاعت و صلابت کار را مدنظر داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی به جامعه می تواند کمک های فراوانی به کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد که خبرنگار می تواند در این زمینه گام های مؤثری بردارد.

انتهای پیام/