به گزارش صبح توس؛ سرهنگ یحیی سالاری ظهر امروز در گردهمائی فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج دانش‌آموزی استان خراسان‌رضوی در محل مجتمع فرهنگی آموزشی امام علی (ع) مشهد اظهار داشت: هر‌جا تفکر بسیجی کم‌رنگ شده دشمن فرصت را از ما ربوده و هر جا تفکر بسیجی غالب شده، ما دشمن را به عقب رانده‌ایم. نباید در بسیج برنامه‌ها خلاصه شود در اجرای برنامه‌های ابلاغی و جاری بلکه باید کاری کنیم که بسیج و تفکر آن به‌معنای واقعی کلمه در جامعه زنده باشد تفکر بسیجی باید الهام‌بخش قلب‌های تشنه کشور و در سطح جهان باشد.

وی با اشاره به یکی از تعاریف امام‌(ره) در مورد بسیج، خاطرنشان کرد: ‌امام (ره) بسیج را شجره طیبه می‌داند، پس جایگاه دانش آموزی در شجره طیبه بسیج و رسالت فرماندهان در شکل‌گیری طیبه، فوق‌العاده اهمیت دارد. اگر بسیج را شجره طیبه بدانیم اصل و ریشه آن دانش‌آموزان هستند، اگر دانش‌آموزان ذهن‌شان از تفکر بسیجی مملو باشد و در این مسیر گام بردارند بی‌تردید در نسل آینده کشور دچار ضعف نمی‌شویم.

معاون سپاه امام رضا‌(ع) در اقشار بسیج ادامه داد: با طراحی‌های عظیم دشمن در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، دینی، جنگ نرم و شبیخون فرهنگی هنوز بعضی نیرو‌های انقلاب متوجه این خطر نیستند، ما باید اقدامات مؤثر خود را انجام دهیم چون رسالت بسیج دانش‌آموزی، خیلی بیشتر از سایر اقشار است. یکی از کسانی که به معنای واقعی کلمه بسیجی بودند ‌امام‌(ره) و هم اکنون نیز مقام معظم رهبری هستند؛ اخلاص در نیت و بندگی، اُنس با قرآن، روحیه استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم از ویژگی‌های امام ‌(ره) بود که اگر همین ویژگی آخر از مجموعه‌های بسیج برداریم دیگر نمی‌توان آنها را مجموعه‌ای بسیجی خطاب کرد.

وی با اشاره به 4 خطر پیش‌رو ما از جانب دشمن، اظهار داشت: خطر توطئه دشمن، کوتاهی مسئولان، کاهش انسجام داخلی و عملی‌شدن نقشه‌های دشمن از اهم خطرهای تهدیدی دشمن است که وظیفه ما رویارویی و خنثی‌کردن این تهدیدات است.

معاون سپاه امام رضا(ع) در اقشار بسیج در ارتباط با ویژگی‌های بسیجی از دیدگاه مقام معظم رهبری، تأکید کرد: بسیجی باید در وسط میدان باشد، بسیجی باید به موقع و به هنگام عمل کند، بسیجی نباید سیاست زده باشد اما باید سیاسی باشد، بسیجی علم زده نیست ولی به معنای واقعی کلمه عالم است، اگر ما به عنوان نیروهای انقلاب در این چارچوب و دستور عمل‌ها پیروی کردیم موفق می‌شویم.

سالاری افزود: دلایل متقن قرآنی و اعتقاد ما این است که انقلاب اسلامی حفظ و به انقلاب جهانی حضرت حجت (عج) متصل می‌شود؛ انقلاب وعده قطعی خدا بود، ما دوران بدتر و دشوارتر از این‌ها هم پشت سر گذاشتیم ولی اسلام و انقلاب به مسیر خود را ادامه داده و می‌دهد و اگر در این سختی‌ها مردم پای انقلاب باشند و همراهی کنند، خداوند افق روشن‌تر از گذشته پیش رو ما قرار می‌دهد.

انتهای پیام/