احمد احدی در گفتگو با صبح توس؛ پیرامون وضعیت بازار گوشت قرمز اظهار کرد: بازار گوشت در مشهد وضعیت مناسبی دارد و کمبودی در هیچ نوع از گوشت های قرمز نداریم. 

وی افزود: البته در دو هفته گذشته تاکنون قیمت دام زنده افزایش پیدا کرده است که بالطبع موجب افزایش قیمت روی گوشت قرمز در بازار مشهد نیز شده است.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز مشهد با تاکید بر اینکه گوشت قرمز موجود در بازار مشهد و شهرستان ها بهترین کیفیت را در کل کشور دارد، گفت: تولید آن نیز متعلق به خراسان رضوی است و مغازه های ما در انتظار حضور مشتری هستند تا به بازار مراجعه کنند و اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی ادامه داد: این مبلغ افزایش نیز در حدود هزار تا دوهزار تومان است که علت آن نیز نوسانات موجود در بازار است که در تمام اجناس نیز قابل مشاهده است.

احدی با تاکید بر اینکه این تغییرات از تقریبا سه ماه گذشته در بازار رخ می دهد، بیان کرد: این تغییرات قیمت ها همواره وجود دارد، مثلا در سه ماه گذشته یک کاهش قیمت 3هزارتومانی را نیز تجربه کردیم.

وی تصریح کرد: قیمت های موجود در بازار با کیفیت های متفاوت فرق می کند و به عنوان مثال گوشت بدون چربی نرینه برای قصابی های ما به ازای هرکیلو 44هزار تومان حساب می شود.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز با بیان اینکه این افزایش قیمت ها به دلیل رفت و آمد و تقاضای زیاد در تابستان است، بیان کرد: مشهد شهر زیارتی است و به همین دلیل مصرف گوشت رستوران ها افزایش یافته است، اما با عبور از تابستان در پایان شهریور ماه قیمت ها کاسته شده و گوشت ارزان می شود.

انتهای پیام/