به گزارش صبح توس؛ علی رضا رشیدیان در یازدهمین جلسه اتاق گفت و گوی دولت و تشکل های فرهنگی و هنری استان، افزود: هدف از تشکیل این اتاق، انتقال تجارب تشکیل اتاق گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و نیز  ظرفیت سازی برای دیده و شنیده شدن و بهره مندی همه جامعه از هنر در قالب نشست های ادبی، نمایشگاه ها، جشنواره ها و گنجینه های هنری است. 
وی تاکید کرد: توسعه چرخه تولید فرهنگی از مرحله تولید تا تکثیر و ارائه به مخاطبان از هر گروه سنی و جنسی به تناسب نیاز، سلیقه و ذائقه آنان از جمله ضروریات است .
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی صرفا به حوزه صنعت و کشاورزی محدود نمی شود بلکه در بخش های خدماتی و هنری نیز مصداق پیدا می کند.
رشیدیان ادامه داد: در حوزه سوغات زائر در کنار کالاهایی مثل زعفران، نبات، زرشک و ...؛  می توان از تولیدات فرهنگی و هنری به عنوان یک ظرفیت بسیار خوب استفاده کرد.
وی با اشاره به نقش و جایگاه بی نظیر فرهنگ و ادب خراسانی در کشور و گستره نفوذ تاریخی آن در منطقه گفت: باید از این ظرفیت بیشتر بهره برده و بیش از پیش بزرگان و ظرفیت های این خطه معرفی شوند .
استاندار خراسان رضوی از هنرمندان و فرهیختگان معاصر به عنوان جانشینان بزرگانی چون فردوسی و عطار یاد و عنوان کرد:  ما مدیون بزرگان ادب و فرهنگ این دیار هستیم و باید دین خود رانسبت به آنان ادا کنیم .
رشیدیان در موضوع حمایت از هنرمندان خراسانی به ویژه اهالی تئاتر استان و تامین فضا برای تمرین و اجرای آنها گفت : دستگاه ها در این حوزه همکاری خوبی دارند درعین حال مجموعه های دولتی و عمومی در سطح استان و 28 شهرستان نسبت به شناسایی فضاها و سالن هایی دارای قابلیت اجرای تئاتر اقدام و بعد از معرفی و هماهنگی های مربوطه برای استفاده هنرمندان و اجراهای دوره ای تئاتر در استان مورداستفاده قرار گیرد.
 وی بر شناسایی و احصا مشکلات حوزه هنر توسط خود هنرمندان در کارگروه های تخصصی 12 گانه ذیل اتاق تاکید و عنوان کرد : انتظار این است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مصوبات 10 جلسه گذشته را بررسی و روند اجرا و درصد تحقق و یا عدم تحقق آن اعلام نماید.
 وی با اشاره به مناسبت ها و اعیاد پیش رو از جمله دهه ولایت بر تقویت نشاط و شادابی مومنانه که با فرهنگ ایرانی واسلامی منطبق است با استفاده از ظرفیت های هنری تاکید و تصریح کرد : شادی منطبق با اصول، تعارضی با ارزش های الهی و انسانی ندارد.

انتهای پیام/