به گزارش صبح توس؛  ظهر امروز مراسم تجلیل از هادی عزیزی که مفتخر به کسب مقام دوم المپیاد جهانی فیزیک در کشور پرتغال شده است با حضور مسئولین در دبیرستان شهید بهشتی شهرستان کاشمر برگزار شد.

 

در این مراسم حجت‌الاسلام سید محمد کاظم طباطبایی با اشاره به نقش مهم خانواده در موفقیت فرزندان اظهار داشت: موفقیت دانش‌آموز هادی عزیزی که باعث افتخار شهرستان کاشمر و افتخار کشورش شده است اتفاق کوچکی نیست و مسلم باید قدردان این عزیزان باشیم.

 

امام جمعه کاشمر گفت: متأسفانه آنطور که شایسته است هنوز فرهنگ حفظ ارزشهای علمی جا نیفتاده است و ضروری است که قدر معلمان و دانشمندان و نخبگان کشورمان را بدانیم.

 

وی بیان داشت: دانش‌آموز هادی عزیزی امید ما است و موفقیت این دانش‌آموز نخبه این پیام را دارد که استعدادهای جوانانمان را شناسایی کنیم و به این استعدادها توجه داشته باشیم.

 

 

حجت‌الاسلام طباطبایی در ادامه با اشاره به توطئه‌های غرب ابراز کرد: اگر آمریکا دشمن ما نیست چرا دانشمندان هسته‌ایی ما با توطئه اسرائیل و همدستی آمریکا به شهادت رسیدند؟! آنها نه تنها حمایت علمی انجام نمی‌دهند بلکه سعی دارند جوانان کشورمان پیشرفت علمی نداشته باشند و کشوری عقب افتاده و وابسته به بیگانه داشته باشیم.

 

وی گفت: تفکر غرب است که ایران عقب افتاده باشد و دانشمند هسته‌ایی نداشته باشیم و سیاست غرب این است که به ملت با استعداد ایران القاء کند که ایرانی، استعداد ندارد.

 

امام جمعه کاشمر یادآور شد: وقتی شاهد موفقیت‌های علمی فرزندان این مرز و بوم در سطح جهانی هستیم چه ضرورت دارد که پای میز مذاکره با آمریکا بنشینیم؟!

 

 

در ادامه مراسم محمد علی نبی پور با بیان اینکه منطقه کاشمر از قدیم نخبه پرور بوده است بیان داشت: جوانانی مانند هادی عزیزی الگوهای مدارس و فرزندان ما هستند و ما باید بیش از این همت کنیم و این بزرگواران را قدر بدانیم.

 

فرماندار کاشمر گفت: متأسفانه طبق آمار 80 درصد المپیادی های ایران در داخل کشور نیستند چرا که بستری را برای ماندن این عزیزان فراهم نکردیم و با فرار مغزها مواجه مواجه می‌شویم.

 

وی بیان کرد: امید داریم که ساختار اداری و هم قوانین کشور بهتر از گذشته حامی این عزیزان باشد و وظیفه ما است که در خدمت نخبگان کشورمان باشیم و فرصت‌های بهتری را برای فرزندانمان فراهم کنیم.

 

گفتنی است در پایان مراسم آزمایشگاه دبیرستان شهید بهشتی که به نام این دانش‌آموز نخبه، هادی عزیزی مزین شده بود با حضور مسئولین افتتاح شد.

 

انتهای پیام/