ابوالفضل عباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص ضرورت تجمع دانشجویان بسیجی در مقابل دادگستری خراسان رضوی اظهار داشت: تجمع مطالبه گرانه‌ایی که امروز صبح برگزار شد مختص بسیج دانشجویی نیست بلکه سه گروه با هم هماهنگ شدند.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی گفت: گروه نخست، بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن اسلامی تحکیم است که با هم متحد شدند و یک تجمع دانشجویی را هماهنگ کردند و مطالباتشان از قوه قضائیه مروبط به بحث فساد و رسیدگی به فسادهای اقتصادی است.

 

وی افزود: طلاب هم نسبت به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و اینکه چرا مسئولین رسیدگی نمی‌کنند و به مطالبات مردمی پاسخگو نیستند تجمعاتی در حرم مطهر امام رضا (ع) داشتند که با هماهنگی‌های انجام شده اکنون با هم تجمیع شدیم و گروه سوم هم تشکلات فرهنگی سطح شهر مشهد مقدس است که به وضعیت بد اقتصادی و فساد و عدم مبارزه با مفاسد اقتصادی  اعتراضاتی داشتند که وقتی دیدیم همه یک خواسته دارند و پای کار آمدند این تجمع هماهنگ شد.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد بیان داشت: امروز صبح مرحله اول این تجمع است که مقابل دادگستری خراسان رضوی برگزار شد و رسیدگی به فسادها و بریدن دست کسانی که در اقتصاد اخلال ایجاد می‌کنند و خون مردم را در شیشه کردند اولین خواسته ما است.

 

وی ابراز کرد: خواسته بعدی ما رسیدگی و پاسخگویی مسئولین نسبت به معضلات دیگری است که وجود دارد؛ از خیلی وقت پیش نسبت به حجت الاسلام علي مظفری، مدیر کل دادگستری خراسان رضوی انتقاداتی مطرح کرده بودیم که یکی رسیدگی به وضعیت تولیت قائم مقام آستان قدس رضوی است و همچنان درخواست رسیدگی داریم.

 

عباسی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیداری که با مسئولین قوه قضائیه داشتند خواسته بودند فهرست قضات فاسد که به پرونده‌هایشان رسیدگی و مشخص می‌شود که فساد کردند اسامی این افراد پخش شود و رسوا شوند اما هنوز مطالبه شخص مقام معظم رهبری که مطرح کرده بودند پاسخ داده نشده و حتی یک نفر از آن لیست هم اعلام نشده است.

 

وی گفت: تقاضای ما این است که رسیدگی‌ها سریع تر انجام شود و ثانیا اسامی این افراد مشخص و به مردم اعلام شود تا مردم هم متوجه شوند که مسئولین پیگیری می‌کنند و به این مسائل رسیدگی دارند.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی بیان کرد: مطالبه بعدی ما اعلام عمومی و دادگاه علنی پرونده‌های اقتصادی است که جرم عمومی دارند و مستقیما باعث اخلال در زندگی مردم شدند و صحبت غلامحسین محسنی اژه‌ایی، سخنگو و معاون اول قوه قضائیه است که در همین خصوص لایحه‌ایی طرح شده اما مجلس تصویب نمی‌کند و درخواست ما این است که قوه قضائیه پیگیری را بیشتر کند که حتما این اتفاق بیفتد.

 

وی با بیان اینکه کسانی که به بیت‌المال دست درازی می‌کنند به مردم معرفی شوند تأکید کرد: بحث بعدی اخلال گرانی است که اخیرا باعث تشدید مشکلات اقتصادی شدند؛ در بازار اخلال ایجاد می‌کنند، احتکار می‌کنند؛ دلار می‌خرند؛ سوداگری می‌کنند و خواسته ما رسیدگی به این گونه موارد است.

 

عباسی با اشاره به وجود اخلال در برخی از پرونده‌های بانکی و رسیدگی به این مهم ابراز داشت: ما از مسئولین قوه قضائیه  مطالبه داریم، دانشجویان و طلاب پای کار آمدند و تجمع مشترکی است که بخش مهمی از نخبگان جامعه در همین دو تا قشر می‌گنجد و وقتی این اقشار مطالبه‌ایی را مطرح می‌کنند مطالبه‌ایی مردمی است و مسئولین قاعدتا باید رسیدگی کنند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد تأکید کرد: ما قطعا مطالبات مردم را پیگیری می‌کنیم و دوستان ما بیانیه‌هایشان را هماهنگ کردند که مطالبات مشخص و پیگیری شود تا به نتیجه برسد و هر قشری هم بیانیه جدا دارند و موضوعات مشترک را بین خودشان تقسیم کردند که تکرار نشود و تا زمانی که به نتیجه برسیم قطعا پیگیری می‌کنیم و خواسته‌ها و مطالباتمان را خدمت مسئولین قوه قضائیه ارائه می‌دهیم و یکی از خواسته‌های ما این است که مسئولین در جمع همین تشکلات و طلاب و بسیج دانشجویی حضور پیدا کنند و پاسخگو باشند و قطعا این مشکلات باید حل شود.

 

وی گفت: احساس می‌شود که مسئولین از یک انفعالی رنج می‌برند و این فضا باید بشکند؛ وقتی که ما اظهار می‌کنیم که در یک جنگ اقتصادی هستیم این نوع برخورد و این عدم رسیدگی و این کار منفعلانه را به هیچ عنوان نمی‌توان قبول کرد.

 

عباسی بیان کرد: این تجمع برای ما اتمام حجت است که اگر مسئولین پای کاری نیایند حرکت‌های بعدی را انجام می‌دهیم؛ دانشجویان و طلبه‌ها همه پای کار هستند و اعلام آمادگی می‌کنیم که اگر مسئولین نیاز به راه‌ حلهای علمی دارند و حتی در برخی موارد چنانچه نیاز به نیروی کار دارند ما همه در میدان هستیم.

 

وی ادامه داد: به عنوان نمونه بسیج دانشجویی اعلام کرده است که برای بحث کنترل بازار حاضر است که به میدان بیاید و برخی اموراتی که مسئولین نمی‌توانند انجام دهند یا نیروی کار را ندارند و یا ظرفیتش را ندارند و یا سازمانشان توان مالی ندارد، دانشجویان در کنارشان هستند و امور مربوطه را انجام می‌دهند.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان رضوی ابراز داشت: طلاب هم همینطور در بحث‌ها و مسایل علمی و سؤالاتی که مسئولین راه حل نیاز دارند پاسخگو هستند و ما همه جوره پای کار هستیم اما وقتی می‌بینیم که اراده‌ایی از آن طرف دیده نمی‌شود و کسی سراغی از ما نمی‌گیرد، نمی‌توانیم بنشینیم و نگاه کنیم و کاری نکنیم بلکه خودمان مطالبه‌مان را انجام می‌دهیم و اگر مسئولی نتواند همپای مردم پیش بیاید قطعا خودش باید خود به خود استعفا بدهد و برود.

 

وی در ادامه گفت‌‌و‌گو هدف اصلی از تجمع دانشجویان و طلاب و تشکلات فرهنگی در مقابل دادگستری خراسان رضوی را رسیدگی به مفاسد اقتصادی و کنترل وضعیت اقتصاد عنوان کرد و گفت: قوه قضائیه به عنوان یک نهاد نظارتی باید پای کار باشد که کسی در بازار سوداگری نکند؛ دلالی نکند چرا که افراد یا فردی که فساد ایجاد می‌کند و امنیت اقتصادی مردم را خدشه دار می‌کند مانند همان تروریستی است که حمله می‌کند و مردم عادی را هدف قرار می‌دهد.

 

عباسی بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آنگونه که باید و شاید با اخلالگران و مفسدین اقتصادی برخورد جدی نشده و به ندرت در ملأ عام دیده شده که این افراد را شلاق بزنند و به مجازات برسانند و اعدام کنند و این وضعیت ضعف قوه قضائیه است و وقتی که این رسیدگی نمی‌شود مفسدین به خودشان اجازه می‌دهند بیشتر پیش بیایند و از آن طرف هم مردم ناامید می‌شوند.

 

وی یادآور شد: در این شرایط که بیشترین نیاز را به امید داریم؛ بیشترین نیاز را به امنیت اقتصادی داریم قوه قضائیه کم کاری می‌کند و متأسفانه در چنین شرایطی است که مشکلات اقتصادی تشدید می‌شود.

انتهای پیام/