آیت‌الله حسن عالمي، نماينده مردم خراسان رضوي در مجلس خبرگان رهبري در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس در راستای حمایت از مواضع مردمی، روحانیت و مراجع عظام تقلید، درباره تذکر به مسئولان برای رسیدگی به مشکلات مردم گفت: روحانیت درواقع پیش‌قراول این انقلاب بوده است و با حمایت مردم  بوده که این انقلاب به پیروزی رسیده است و حقیقتاً هم‌نظر حضرت امام(ره) و هم‌نظر رهبر انقلاب و نظر همه روحانیون این است که کار انقلاب بدون مردم پیش نمی‌رود.


نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نکته که باید مردم پشت سر انقلاب به‌عنوان حامی حضورداشته باشند تا آنچه مربوط به انقلاب است به نفع انقلاب پیش برود، گفت: قرار نیست که ما وقتی مردم رو نیاز داریم به سراغشان برویم و وقتی مردم نیاز به حمایت روحانیت دارند، کاری نکنیم، روحانیت، مردمی است و با حمایت و پشتیبانی مردم کارهای انقلاب را پیش می‌برد.

وی در ادامه این مطلب با اشاره به اینکه مسئولین باید بهترین عملکرد خود را در راستای حل مشکلات مردم نشان دهند، افزود: مسئولین به‌خودی‌خود هیچ جایگاهی ندارند، وقتی مسئولین جایگاه و ارزش‌دارند که پشتیبانی مردمی را داشته باشند از طرفی آن‌ها بر اساس و مبنای رأی مردم سرکار آمده‌اند.


آیت‌الله عالمي با تأکید بر اینکه  تمام مشروعیت کار مسئولین به مردم و آرای مردم است، یادآور شد: حالا که مردم در مسائل معیشتی  مشکلاتی برایشان پیش‌آمده است، مسئولین باید تمام تلاش خود را بکنند که مشکلات مردم حل شود.

 


نماينده مردم خراسان رضوي در مجلس خبرگان رهبري در ادامه اظهار داشت: بعضی از مشکلات پیش‌آمده امروز در کشور به دلیل کم‌کاری‌ها، ندانم‌کاری‌ها یا سستی‌های که در بعضی مسئولین بوده به وجود آمده است.


وی در ادامه با تأکید بر اینکه مسئولین باید امروز پای‌کار باشند و مسائل پیش‌آمده را جبران کنند، یادآور شد: مسئولین امروز بدهکارند باید آن‌چنان‌که شایسته این مردم شهید داده و همیشه درصحنه است، به مردم خدمت کنند، و الا اگر قرار باشد مسئولی به مسئولیت انتخاب شود خادم مردم نباشد جایگاهش، جایگاه غصبی است.

 

آیت‌الله حسن عالمي در ادامه همین مطلب افزود: مسئولین باید مردمی باشند، برای مردم کار کنند و در جهت حل مشکل مردم اقدام و برای آبادانی مملکتی که مردم در آن زندگی می‌کنند از امکانات ازآنچه کشور در توان طبیعی خودش دارد، مردم مدیریت کنند و بهره‌برداری شود.


وی با تأکید بر حضور مسئولین در جمع مردم و پاسخگو بودن آن‌ها به مشکلات، گفت: مسئولین با دست‌پر میان مردم حضور پیدا کنند، صادقانه کار کنند و حاصل کارشان را بیایند و به مردم عرضه کنند، برای رفع مشکلات حاکم بر کشور مدیریت درست و دقیق داشته باشند و آثار و برکات این مدیریت در زندگی مردم خودش را نشان دهد.


انتهای پیام/