به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: یکی از سؤالاتی که در اذهان عمومی مردم متبلور شده و افراد مختلف با قصد و نیت متفاوت آن را مطرح می کنند این است که چرا رهبری برای مشکلات موجود کاری نمی کنند یا چرا رهبری مسئولان را برکنار نمی کنند و آیا رهبری اصلاً از مشکلات جامعه اطلاع دارند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری قطعاً در جریان معیشت مردم قرار دارند و مانند مردم عادی جامعه زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: اینکه برخی می گویند مقام معظم رهبری باید به مانند فقیرترین و ضعیف ترین افراد جامعه زندگی کنند صحیح نیست.

خطیب جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه اطلاعات رهبری از وضعیت معیشت مردم بر اساس گزارش روی کاغذ نیست بلکه از نزدیک در جریان وضعیت زندگی مردم قرار دارند، تصریح کرد: رهبری در خصوص اصلاح وضعیت معیشتی مردم، تأکید و تلاش فراوان دارند و از مسئولانی که در این زمینه کوتاهی می کنند رضایت ندارند و تذکر جدی می دهند.

وی با اشاره به اینکه محور قرار دادن شعار سال بر مبنای اقتصاد در چند سال گذشته، نشان از این دارند که مقام معظم رهبری به خوبی مشکلات مردم را لمس می کنند، اذعان کرد: رهبری برخی از تذکرات را به صورت علنی به مسئولان گوش زد می کنند و گاهی هم هشدار و اتمام حجت می دهند.

ناهیدی با بیان اینکه علنی کردن تذکرات در برخی اوقات باعث تضعیف مسئولان می شود و رهبری به همین منظور در بسیاری از موارد به صورت غیر علنی تذکرات خود را می دهند، عنوان کرد: اگر هر روز مسئولان از جهت رهبری مورد انتقاد قرار گیرند کاری از پیش نمی رود و به همین جهت رهبری در مرحله اول به صورت خصوصی تذکرات خود را می دهند.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: مقام معظم رهبری باید خط مشی کلان نظام را مشخص کنند و این کار نیز انجام شده است و بنا نیست رهبری کار قوای سه گانه را یک تنه انجام دهند و هر یک از قوا نیز باید کار خود را انجام دهند.

امام جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه تریبون و رسانه ها نیز در این زمینه باید روشنگری لازم را داشته باشند، بیان کرد: جلسه سران قوا به دستور رهبری و در راستای حل مشکلات معیشتی مردم و جامعه به صورت هفتگی تشکیل می شود.

 

توطئه های آمریکا با هوشیاری مردم خنثی می شود

وی با اشاره به اینکه آمریکا برای تابستان امسال برنامه ریزی دارد که کشور را به آشوب بکشاند که با هوشیاری مردم توطئه های آن ها خنثی خواهد شد، تأکید کرد: آمریکا هیچ وقت با ایران همراه نیست و با اعلام آمادگی مذاکره با ایران به دنبال دو دستگی مردم و تخریب وجه ایران در دنیا است.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه آمریکایی که بدون دلیل از برجام خارج شد مطمئناً قابل اعتماد نیست، افزود: علی رغم ائتلاف های ضد ایرانی که در منطقه توسط عربستان، رژیم صهیونیستی و آمریکا ایجاد شده، ایران جایگاه خود را در منطقه تقویت کرده است.

وی همچنین در ادامه ابراز کرد: مطمئناً مردم مشکلات معیشتی دارند که باید دولت در پی برطرف کردن آنها باشد.

 

خداوند در دحوالارض زمین را محیا زندگی انسان ساخت

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به روز دحو الارض، اظهار داشت: رحمت و مغفرت بی حد خداوند متعال دائمی است و هر زمان و مکان را شامل می شود اما زمان ها و مکان های خاصی هستند که این مسیر را هموارتر می کنند.

وی با بیان اینکه روز دحوالارض اعمال و مناجات خاصی دارد که مورد تأکید بزرگان است، تصریح کرد: دحوالارض به معنای گسترش زمین از زیر خانه کعبه تفسیر و معنا شده که زمینه را برای زندگی انسان و کشت و زرع پدید آورده است.

ناهیدی در پایان با تأکید بر اینکه دحوالارض نماد مهرورزی و محبت خداوند متعال به بندگان خویش است، خاطرنشان کرد: دحوالارض قدرت خداوند متعال بود که باعث شد زمین آماده سکونت شود و روزه در این روز بسیار سفارش شده است.

انتهای پیام/