به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، خطیب جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: ملاک در فضیلت و تقوا، عمل همراه با تقواست

وی در ادامه سخنان خود با برشمردن شرایط پنج گانه قبولی اعمال عنوان کرد: اعتقاد و باور صحیح که همان توحید و ولایت مداری است و رعایت شروط رفتاری، که مهم ترین قسمت آن نماز است از جمله مهمترین آداب پذیرش اعمال انسان است؛ اگر در روز قیامت اینها پذیرفته شود، سایر اعمال انسان مورد بررسی و پذیرش قرار خواهند گرفت.

امام جمعه درگز روز دحوالارض را یکی از رحمت های الهی دانست و گفت: ائمه اطهار عنایت ویژه ای به این روز داشته و ثواب روزه گرفتن و عبادت در این روز را برابر صد سال عبادت برشمرده اند.

حجت الاسلام ایروانی تبیین کرد: این روزها دشمن با تمام قوا در حال تلاش است تا مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت دلار را دستمایه ای برای ناامید کردن مردم نسبت به نظام، فشار بر مسئولین برای تسلیم شدن در برابر خواست مستکبرین و القای غیر قابل حل بودن مشکلات قرار دهد.

وی تاکید کرد: در این که بخش اندکی از مشکلات کنونی کشور مربوط به تحریم است شکی وجود ندارد اما بخش عمده مشکلات به بی تدبیری و سهم خواهی برخی مسئولین اجرایی و سیاست های غلط و شکست خورده اقتصادی آنها باز می گردد که لازم است با این افراد برخورد انقلابی صورت گیرد.

امام جمعه درگز افزود: مردم نیاز دارند تا مسئولین به جمع آنها آمده و در مورد مسائل و مشکلات روز کشور به صورت شفاف توضیح دهند؛ چرا رئیس جمهور محترم در این خصوص سخنی با مردم نمی گوید و سرداران به جای اقتصاد دانها باید وارد میدان شوند؟ اگر مردم ببییند مسئولین با آنها در تحمل فشارهای اقتصادی همراه شده اند، قطعا مشکلات را به جان می خرند، اما اوضاع آقازاده ها بیانگر این است که هیچ فشاری از سوی مسئولین تحمل نمی شود و تمام فشار بر روی دوش قشر ضعیف جامعه است.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به اظهارات ترامپ مبنی بر مذاکره مجدد با ایران خاطر نشان کرد: این مساله به دنیا ثابت شده که دولتمردان آمریکا غیر قابل اعتماد بوده و به عهد خود وفادار نیستند؛ هیچ عقل سلیمی اعتماد مجدد به آمریکا را جایز نمی داند، سیاست چوب و هویج آمریکا دیگر نخ نما شده است.

وی تشریح کرد: خوشبختانه مردم بصیر و شجاع ایران اسلامی این مساله را به درستی درک کرده اند اما متاسفانه عده ای از عناصر واداده داخلی که دارای ضعف فکری هستند دوباره فریب آمریکا را خورده و دم از مذاکره مجدد می زنند؛ مگر برجام مذاکره مستقیم با آمریکا نبود؟ اما نتیجه آن چیزی نبود جز عقب افتادن 20 ساله صنعت مسالمت آمیز هسته ای.

امام جمعه درگز تصریح کرد: در این میان عده ای از نمایندگان مجلس هم خود را در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ندیده و توان مقابله در برابر زورگویی های آمریکا را ندارند؛ امروز ما به مدیران انقلابی و شجاعی نیاز داریم که بتوانند به درستی برنامه های وزارت خزانه داری آمریکا را شناسایی کرده و در برابر آنها ایستادگی کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با وجود اینکه ملت شریف ایران از فساد و رانت خواری مسئولین گله دارند اما فریب سیاهنمایی دشمن را نمی خورند؛ از مقامات قضایی تقاضا داریم برخورد انقلابی با فساد داشته باشند و دست غارتگرانی که عملکردی مشابه شاه خائن دارند را از بیت المال کوتاه کنند.

انتهای پیام/