به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در موضوع شیطان‌شناسی از نگاه قرآن و سخن ما در مورد راهکارهای نجات از شیطان به وسیله آیات قرآن است که دو راهکار در این زمینه ارائه شده است. راهکار نخست تذکر است که در هفته گذشته در این زمینه صحبت شد و راهکار دوم استعاذه و پناه‌بردن به خدا است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: انسان زمانی پناهنده به‌غیر می‌شود که قدرت دفاع در برابر دشمن را نبیند و خود را ناتوان ببیند. استعاذه به خدا در برابر شیطان زمانی است که انسان احساس می‌کند به تنهایی قدرت دفاع در برابر خودش را ندارد. انسان جدای از پیوند با خدا نمی‌تواند به خدا پناه ببرد و پناهندگی‌اش نیز اثری ندارد. انسان باید قبلاً ارتباط روحی و قلبی با خدا پیدا کند زیرا کنار این التجاء تعلق به خدا نیز شرط این پناهندگی است.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه در زمان وسوسه شیطان در مغز و دل انسان باید به خدا پناهنده شد، گفت: شیطان برای اینکه جریان ارتباط باطنی انسان با خدا را به‌هم بزند از طریق احساسات وارد می‌شود در واقع دروازه ورود شیطان در دل و قلب انسان، زمان تحریک احساسات و شهوات است. اگر عناصر فرصت‌طلب سیاسی در پی این بودند که شما را از خدا دور کنند در این موارد به خداوند پناه ببرید. حضور شیاطین در زندگی شما بسیار زیاد رخ می‌دهد و باید مراقب باشید.

وی در ادامه با اشاره به دو روز زیارتی امام هشتم(ع) در هفته پیش‌رو گفت: زیارت ائمه معصومین(ع) یک فضیلت است که باید در زیارت علی ابن موسی الرضا(ع) به عنوان یک آموزه و سبک زندگی موثر باشد و در زندگی اجتماعی نیز چنین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: تثبیت رهبری امت در خط امامت تاثیر ویژه امام رضا(ع) است که به صورت یک جریان قوی در حدیث سلسله الذهب مطرح شد و نکته دوم مقاومت ایشان در برابر توطئه‌های شیطانی مامون ملعون بود. این دو خصوصیت در زندگی اجتماعی امروز ما فوق‌العاده موثر است و باید این خصوصیت در زندگانی جمعی ما مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: 40 سال است که آمریکای ملعون ما را با توطئه‌های مختلف محاصره کرده‌‌ و مردم و مسئولان ما در برابر این فتنه‌ها به‌عنوان یک ملت امام رضایی(ع)، مقاومت کرده‌اند و این مقاومت همچنان ادامه داشته و البته توطئه دشمن نیز ادامه دارد. دشمن توطئه‌هایش مثل گذشته ادامه دارد و هرچه اعلام و عمل کند در یک جهت است. تهدید به تحریم مستاصل‌کننده و یا تهدید نظامی با پیشنهاد مذاکره‌دادن رئیس جمهور آمریکا هر دو یکی است و در خط دشمنی و عداوت است.

وی با اشاره به اینکه در کمتر از یک هفته پس از تهدید، رئیس‌جمهور آمریکا پیشنهاد مذاکره می‌دهد، افزود: این پیشنهاد مذاکره تداوم همان تحریم است. وضعیت اقتصادی داخل کشور ما در شرایطی است که دشمن ما را در نقطه ضعف می‌بیند. برحسب اعلام صندوق بین‌المللی خرید طلا در دنیا 4 درصد کاهش یافته ‌و این را دشمن را تحلیل می‌کند و می‌گوید طلا و ارز محور سبد کالای ایران شد و الان است که اقتصاد بیمار قابل حمله است و اکنونی که این کشور در نقطه ضعف قرار گرفته به هر چیزی تن می‌دهد و هر چه بر سر برجام آورد بر سر این وعده‌ها می‌آورد.

امام‌جمعه مشهدمقدس گفت: غنی‌سازی 20 درصد پس از برجام تعطیل شد و جریان رشد فناوری هسته‌ای از غنی‌سازی تا حد 50 درصد به غنی‌سازی 3.5 درصد تنزل داد و این را آمریکا دید و آمریکا خیلی راحت از تعهد برجام بیرون رفت و اتفاقی نیز رخ نداد؛ با این نقاط ضعف با خودش گفت هرچه وعده دادیم بعدا زیرش می‌زنیم و آمریکا این را تجربه کرده اما برخی غرب‌زده و چشم به دروازه غرب دوخته، عبرت نگرفتند. پس این مذاکره با آن تهدید هر دو در یک جهت و فصل است و آن دشمنی با انقلاب ایران و نظام و مردم ایران است.

وی تصریح کرد: در این شرایط چه باید کنیم؟ وضعیت نابسامان اقتصادی و معیشتی یک واقعیت انکارناپذیر است و مردم ما هرچه فقیرتر و ناتوان‌تر باشند این واقعیت را بیشتر لمس می‌کنند. اقلیت کمتر از 30 درصد پولدار این کشور به جان ارز و طلا افتاده و ثروت را می‌خواهند خارج کرده و رزق مردم را در معرض تهدید قرار دادند و این‌ها پیاده نظام آمریکا و عوامل آمریکا در این مملکت هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: دولت و مجلس متاسفانه تماشاچی شده‌اند و اقدام صریحی صورت نمی‌گیرد. اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس طرح‌هایی دارند اما باید علاج واقعی کرد. طرحی که بخواهد در درازمدت مشکلات اقتصادی را برطرف کند چه فایده دارد؟ این طرح به درد امروز مردم نمی‌خورد. از دولت و مجلس حرکت انقلابی می‌خواهیم و تماشاچی وضعیت مردم نباشند که مردم از خواب بیدار شوند و ببینند آب آشامیدنی دو برابر شده و مردم را در چنگ یک مشت زالوصفت تحویل ندهند.

وی بیان کرد: اینجا جایی است که وقتی این‌ها تماشاچی شدند خود شما مردم باید به صحنه بیائید اما چگونه؟ نه آن‌گونه که جاسوسان آمریکایی می‌خواهند با فراخوان پای کار بیاورند. این انقلاب روی خون بچه‌های شما بنا شده و نباید آب در آسیاب آمریکا ریخته شود و یا یک عده فرصت‌طلب فکر کنند موجی ایجاد شده و باید بر آن سوار شوند در حالی که مقداری از این نابسامانی‌ها ریشه در مدیریت خود آن‌ها دارد. شما به صحنه عمل بیائید. در روزهای آخر عمر شاه، شاه مردم را از نظر اقتصادی در مضیقه قرار داد و آن زمان بنده در یک منطقه فقیرنشین تهران بودم و جوانان مسجد فروشگاهی ایجاد کرده و کالاهای اساسی را جمع آوری کرده و با نیمه قیمت به فقرا می‌دادند و این توطئه شاه به کلی معدوم شد و خاک شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: آمریکا می‌خواهد مردم درگیر معیشت باشند. مشکل ما در قشر ضعیف و کارگر ضعیف و مستضعف است که با ماهی یک میلیون تومان می‌خواهد عائله پنج‌نفره را اداره کند. مردم و جوانان ما پای کار بیایند. مرحوم جعفر جنگروی از فرماندهان جنگ بود و اجناسی آورد و نصف قیمت کالاهای اساسی را به مردم می‌داد. امروز ما بسیج داریم و دلاوران بسیج ما در صحنه هستند و جریان حزب‌الله در صحنه هستند و باید وارد صحنه شوید و این قشر آسیب‌پذیر مستضعف را از چنگال این پولدار خارج کنید.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: اگر چنین اقدامی را جوانان انقلابی و بسیج دلاور ما صورت دهند مسلماً مشکل خانواده‌های فقیر حل می‌شود و مشکل ما نیز در همین قشر است. امیدواریم همانطور که 40 سال توطئه آن‌ها را لگد مال کردیم، این مشکل را نیز حل کنیم.

انتهای پیام/