به گزارش صبح توس؛ جمعی از کارکنان شرکت ابنیه و فنی راه‌آهن شهرستان نیشابور پس از به نتیجه نرسیدن تجمعات پیشین خود مبنی بر دریافت حقوق معوق خود بار دیگر در جلو فرمانداری نیشابور تجمع کردند.

این کارکنان ۷ ماه پیش نیز با تجمع در مقابل فرمانداری این شهرستان مطالبات خود را به گوش مسئولان و مردم رساندند.

نماینده معترضان، اولویت خود را دریافت حقوق معوقه که بعضاً تا 6 ماه پرداخت‌نشده عنوان کرد و در گفت‌وگو با صبح توس تأکید کرد: وضعیت استخدامی، بازنشستگی و بیمه ما نیز هنوز مشخص نیست در حالی که بعضی از کارکنان در شرف بازنشستگی هستند.

وی اظهار داشت: بارها این مشکلات را به روش‌های مختلف به گوش مسئولین رسانده‌ایم، این‌یک مشکل سراسری و کشوری است ولی به علت خصوصی‌سازی کسی حاضر به پیگیری مطالباتمان نیست.

این نماینده معترضان که نخواست نامش مطرح شود، ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی ما عدم مشخص شدن بیمه ما است به‌نحوی‌که پس از پیگیری مشخص شده است در سال‌های گذشته فقط بیمه بعضی ماه‌ها، آن‌هم به‌صورت محدود پرداخت‌شده است و الان که همکاران در شرف بازنشستگی هستند متوجه می‌شوند که حدود ۱۰ سال از بیمه آن‌ها پرداخت‌نشده است.

این عضو شرکت ابنیه و فنی راه‌آهن شهرستان نیشابور خاطرنشان کرد: بیش از ۱۲۰ نفر در نیشابور چنین مشکلی را دارند، همان‌طور که اشاره کردم مشکل کشوری است و فقط مربوط به این شهرستان نیست، ما کارمندان رسمی دولت بودیم که بدون اطلاع، ما را به شرکت‌ خصوصی منتقل کرده‌اند به‌نحوی‌که در اولین قدم این تغییر و تحول‌ها باعث از بین رفتن چندین ماه حقوق ما شده است.

این نماینده معترضان تأکید کرد: ما دوست نداریم مشکلاتمان دامن مردم را بگیرد ولی دیگر تحمل نداریم و اگر مسئولین به فکر حل مشکل ما نباشند مجبوریم جلو حرکت قطارها را بگیریم تا شاید صدایمان به گوش مسئولین بالاتر دولت برسد، هر چند بارها این مشکلات را بهروش‌های مختلف منتقل کرده‌ایم ولی دولت عزمی برای حل این مشکل ندارد.

فرماندار ویژه نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس نیز اظهار داشت: از چندین ماه پیش در رابطه با این موضوع پیگیری‌هایی در فرمانداری شهرستان نیشابور انجام شده است و در روز تجمع این کارکنان نیز با مدیران راه‌آهن کل صحبت کردم.

سعید شیبانی تأکید کرد: حدود هشت هزار نفر در رابطه با این موضوع درگیر هستند و تعدادی از آن‌ها در شهرستان هستند، البته استاندار خراسان رضوی نیز پیگیر این موضوع هست.

 

حقوق کارکنان راه آهن نیشابور تا هفته آینده پرداخت می شود

وی ادامه داد: در آخرین صحبتی که با مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی داشتم مطرح شد که شرکت برای دریافت نقدینگی به بانک ملی رفته است و عبارت ایشان به‌صورت دقیق این بود که: ظرف دو سه روز آینده بخشی از این حقوق پرداخت می‌شود و در بدبینانه‌ترین حالت تا یک‌شنبه یا دوشنبه دیگر این اتفاق خواهد افتاد.

 

ورود مدیران ارشد راه‌آهن برای حل مشکلات بیمه

فرماندار نیشابور با اشاره به دلایل تأخیر در پرداخت حقوق، مشکل در کمبود نقدینگی را عنوان و تصریح کرد: اما در مورد بیمه هنوز شرایط فراهم نشده است و مشکلات باقی است، مدیرکل راه‌آهن استان خراسان رضوی نیز گفت که در سطح کشور و مدیران ارشد راه‌آهن برای حل مشکلات بیمه این کارکنان ورود کرده‌اند و جلساتی پیش‌بینی‌شده است.

شیبانی تأکید کرد: این موضوع به نمایندگان معترضین منتقل‌شده است و امیدواریم به سامان برسد.

 

اعتراض ها باید از راه قانونی پیگیری شود

وی افزود: یک مطلب دیگری که از این‌ها خواسته شد تا درهرصورت شاهد آن نباشیم این بود که خدایی نکرده خط راه‌آهن و یا ریل در معرض آسیب یا بسته شدن قرار نگیرد و شاهد این کار نسنجیده نباشیم. انتظار داریم این کارکنان از مجاری قانونی پیگیر مشکلات خود باشند و به این سمت‌وسو حرکت نکنند تا خواسته‌های آن‌ها مورد سوءاستفاده قرار نگیرد.

انتهای پیام/