محمدحسین یاسی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اعلام این خبر گفت: این همایش به میزبانی مشترک وزارت راه و شهرسازی و دو شرکت خصوصی در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

 

وی اظهار داشت: در این همایش ۴۰ شرکت و بنگاه اقتصادی اعم از شرکت مخابرات ایران، فولاد مبارکه، پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها و شرکت‌های گاز استانی گیلان و هرمزگان در فرآیند ممیزی همایش شرکت کردند.

 

یاسی تصریح کرد: معرفی حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شرکتی و تبیین اهمیت آن، ایجاد تحول در نظام مدیریتی سازمان‌ها، هویت و توسعه روابط سرمایه‌گذاران، اعضای هیئت‌مدیره و ذینفعان، بهبود فضای کسب‌وکار کشور از دید سرمایه‌گذاران خارجی و نهادهای بین‌المللی، تبادل اطلاعات و همفکری به‌منظور مشخص کردن چالش‌ها و ریسک‌های اجتماعی و زیست‌محیطی بنگاه‌ها از اهداف این همایش بود.

 

معاون اجرایی و مدیر کمیته مسئولیت‌های اجتماعی پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس همچنین به بیان دیگر اهداف این همایش ملی اشاره و اضافه کرد: فراهم آوردن زمینه حرکت شرکت‌های ایرانی به سمت تدوین گزارش مسئولیت اجتماعی، ارائه تجارب بنگاه‌های اقتصادی، فراهم کردن استفاده بنگاه‌های از بستر فرهنگی و اجتماعی کشور و روش‌های خلاقانه و نو در پیشبرد اهداف تجاری از جمله اهداف بود.

 

وی بیان داشت: از نکات برجسته دومین همایش ملی مسئولیت‌های اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی کشور حضور دکتر مارتین نئوریتر نماینده شبکه مسئولیت اجتماعی اتحادیه اروپا و دکتر پارکس نماینده یونیسف در ایران بود.

 

یاسی در پایان خاطرنشان کرد: در این همایش از بین ۴۰ شرکت مطرح ایرانی، جایزه عالی‌ترین رتبه مسئولیت اجتماعی (تندیس زرین) با توجه به بهترین عملکرد حوزه کسب‌وکار و بهبود و توسعه پایدار به شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس اختصاص یافت.

انتهای پیام/