جعفر قناد باشی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: طی چهار دهه گذشته شاهدیم که سیاستمداران آمریکائی برای اجرای سیاست‌ها و پیشبرد راهبردهای خود در جمهوری اسلامی ایران متوسل به تفرقه و اختلاف‌افکنی می‌شوند و تجربه ثابت کرده که هرکجا وحدت بین شخصیت‌ها و اقوام و مذاهب در کشور شکل‌گرفته توطئه دشمن نیز خنثی‌شده است.

 

وی تصریح کرد: امروز ایران و آمریکا در تقابل شدید هستند و این تقابل به آخرین درجه شدت خود رسیده و آن‌ها هم عنوان کردند که به دنبال مقابله با نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه و درنهایت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، لذا در چنین شرایطی طبیعی است که تنها راه نجات کشور وحدت و انسجام ملی است.

 

کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت: در شرایطی که دشمن برای پیشبرد اهداف خود در داخل به دنبال تفرقه و اختلاف‌افکنی است وحدت شخصیت‌های سیاسی و نظامی در کشور مانع نفوذ و اجرای سیاست‌های خصمانه آمریکا خواهد شد.

 

وحدت شخصیت‌ها و اقوام مانع اجرای نقشه دشمن می‌شود

قنادباشی با بیان اینکه احتمال تجاوز نظامی دشمن تقریباً به صفر رسیده، افزود:جمهوری اسلامی ایران در این‌یک دهه گذشته به بالاترین قدرت بازدارندگی در امور دفاعی و نظامی رسیده و این مؤلفه مهم باعث عقب‌نشینی دشمن شده لذا با ترفندهای مختلف از جمله تهدید و تحریم جنگ اقتصادی را به راه انداخته تا با تفرقه بین ملت و مسئولین و همچنین شخصیت‌های نظامی و سیاسی اهداف شوم خود را در کشور پیاده کند.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی عنوان کرد: وحدت میان اقوام و مذاهب و شخصیت‌های سیاسی و نظامی در داخل کشور علاوه بر قدرت بالای استحکام داخلی مانع نفوذ دشمن و نقشه‌هایش مبتنی بر کاهش توان ایران در این جنگ اقتصادی خواهد شد.

 

هشدار رئیس‌جمهور کشورمان به ترامپ به نمایندگی از همه ملت ایران بود

کارشناس ارشد مسائل سیاسی با تمجید مواضع اخیر رئیس‌جمهوری در قبال تهدیدات آمریکا گفت: هشدار رئیس‌جمهور در پاسخ به تهدیدات ترامپ به نمایندگی از همه ملت ایران اعم از سلایق سیاسی، اقوام و مذاهب و شخصیت‌های سیاسی و نظامی بود.

 

قنادباشی اضافه کرد: رئیس‌جمهور به توانمندی‌ها و قابلیت های جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد که چگونه در دهه های گذشته ناکارآمدی های زیادی برای روسای جمهور سابق آمریکا به همراه داشته که همگی منتهی به شکست شده است.

 

وی گفت: زمانی که کلینتون رئیس‌جمهور اسبق آمریکا به دنبال اجرای قانون داماتو بود اما به ایران که رسید عقب‌نشینی کرد و این برگرفته از اقتدار ایران در سایه وحدت و همدلی بود.

 

کارشناس ارشد مسائل سیاسی بیان کرد: هشدار رئیس‌جمهور کشورمان به ترامپ به این معنا بود که با خصومت ورزی و سیاست‌های خصمانه خود موقعیت آمریکا را بیش از این به خطر نیندازد کما اینکه امروز آمریکا منفورتر و منزوی تر و شکننده تر از گذشته شده و لذا به ترامپ توصیه می کنیم از رفتارهای روسای جمهور سابق ایالات متحده عبرت بگیرد.

انتهای پیام/