به گزارش صبح توس؛ دبیر هیات معارف جنگ ارتش ضمن عرض تبریک دهه کرامت گفت:از افتخارات من این   است که در لشکر ٧٧پیروز ثامن الائمه (ع)و در کنار بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا(ع) خدمت کرده ام.

امیر سرتیپ سید حسام الدین هاشمی در راستای حمایت عقیدتی سیاسی در خصوص فعالیتهای هیات معارف جنگ گفت:عقیدتی سیاسی همکاری همه جانبه را در راستای ارتقا و انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل جوان را دارد که باید کلاسهای معارف جنگ در تمامی مراکز نظامی و آموزشی، فعالیت داشته باشد.

دبیر هیات معارف جنگ گفت:مقام معظم رهبری عنایت خاصی به هیات معارف جنگ دارند و تاکید بر انتقال و حفظ ارزشهای دفاع  مقدس دارند که باید در این زمینه کوشا بود و ما نیز در حال حاضر از آمادگی بسیار بالایی برخوردار هستیم، چرا که در جنگ تحمیلی ،تحریم ،فشار  اقتصادی ، نداشتن   امکانات و تکیه بر جوانان را درک و تجربه کرده ایم .

در ادامه ارشد نظامی آجا در منطقه شمالشرق با بیان اینکه بحث وحدت فرماندهی و وحدت بین نیروهای مسلح از الزامات در نظام مقدس جمهوری       اسلامی می باشد گفت:فعالیت و تلاش های عزیزانمان در گروه معارف جنگ قرارگاه منطقه ای شمالشرق در مشهد مقدس باعث شد که یک روند رو به جلو و رشد در بحث معارف جنگ در بین یگانهای ارتش داشته باشیم  در که این میان از جایگاه خوبی برخورداریم و تفکر ما در ترویج فرهنگ ایثار و   شهادت و فعالیتهای یگان های ارتش به ویژه نیروی زمینی در طول دوران دفاع مقدس، فعال بودن هیات معارف جنگ می باشد که تلاش می کنیم از   اساتید باتجربه و پیشکسوتان دفاع مقدس در این هیات استفاده کنیم.

امیر سرتیپ دوم رضا آذریان گفت: نسل جوان ما نیاز به انتقال گنجینه های دفاع مقدس دارد که بداند چه فداکاری هایی در دوران هشت سال دفاع     مقدس شده است و جوانان ما با خون سرخ خود نگذاشتند سرزمین مان به دست نااهلان بیفتد.

شایان ذکر است که امیر سرتیپ٢ بازنشسته مهدی تکلو به عنوان رییس هیات معارف جنگ شهید صیاد شیرازی قرارگاه منطقه ای شمالشرق معرفی و از زحمات ٢٠ ساله امیرسرتیپ روح ا...  سروری  نیز تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/