به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، فاز نخست زائرسرای رضوی یکی از بزرگترین پروژه‌های خدمت‌رسانی به زائران امام هشتم علیه‌السلام، امروز با حضور آیت‌الله نوری همدانی؛ مرجع عالیقدر جهان تشیع، حجت‌الاسلام رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران اجرایی به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون فنی و عمران آستان قدس رضوی در خصوص مختصات این پروژه بزرگ، گفت: زائرسرای رضوی بر اساس منویات تولیت آستان قدس رضوی و در راستای رفاه حال زائران بارگاه منور حضرت ثامن الحجج(ع) وارد مدار ساخت و بهره‌برداری قرار گرفت و در آینده خدمات شایان توجهی را به مردم ایران خواهد داد.

خلیل اکبری به مساحت 82 هزار متر مربعی این پروژه اشاره کرد و ادامه داد: مساحت کل ساختمان‌های این طرح نیز حدود 50 هزار مترمربع است که فاز اول آن در فضایی بالغ بر 12 هزار متر مربع و در قالب هشت بلوک به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به روند 15 ماهه اجرای فاز نخست این پروژه، افزود: 6 بلوک از هشت بلوک فاز یک به صورت سوئیتی و 2 بلوک نیز در قالب هیئتی و به صورت دو طبقه ساخته شده است که در مجموع روزانه به بیش از 900 نفر اسکان می‌دهند.

معاون فنی و عمران آستان قدس رضوی از پیشرفت 60 درصدی فاز دوم این پروژه خبر داد و اظهار کرد: مساحت این فاز یک و نیم برابر فاز اول است و روزانه ظرفیت پذیرایی از یک هزار و 500 نفر را دارد و امیدواریم تا پایان سال در مدار بهره‌برداری قرار گیرد.

اکبری در خصوص اجرای فاز سوم زائرسرای رضوی بیان کرد: طبق دستور تولیت آستان قدس رضوی برای اجرای این فاز قرار است از کمک خیران و سرمایه‌گذاران استفاده شود.

انتهای پیام/