به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی شامگاه یکشنبه در مراسم بیست و سومین دوره طرح ولایت دانشجویی در رواق دارالهدایه حرم منور رضوی اظهار داشت: امام رضا(ع) به مهمانش پاسخ می‌دهد و دستگاه رضوی، دستگاه غفران و بخشش است و این حریم الهی جایگاه مومنان است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه دستگاه علی ابن موسی الرضا(ع)، دستگاه امیدبخشی است بیان کرد: در این جایگاه هیچ مهمانی حق ندارد دچار سوءظن شود. جایگاه ایشان، جایگاه تصمیم و اراده برای انسانهای سالک است تا در زندگی خود تحول ایجاد کنند.

رئیسی با اشاره به اینکه زیارت بدون تصمیم معنا ندارد عنوان کرد: باید رضوی اندیشید و رضوی عمل کرد، هرچه عبادت توام با معرفت و بصیرت باشد، معنایش و ارزشش بیشتر است.

وی با اشاره به معنای ولایت خطاب به دانشجویان حاضر در این طرح اظهار داشت: ولایت یعنی سمعا و طاعا، برای گوش شنوا باید معرفت داشته باشیم تا اطاعت همراه معرفت و محبت باشد و ائمه اطهار(ع) نیز بر این مسئله تاکید دارند. باید معرفت را از منبع آن یعنی امام رضا(ع) بخواهیم.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: مبارزه و مجاهده در راه خدا با معرفت است که معنا پیدا می‌کند.خداوند ابزار شناخت را در اختیار انسان قرار داده و باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم و آن ظرفین همانا علم است. باید قدر این اربعین فکری و بصیرتی خود را بدانید.

رئیسی با اشاره به اینکه انسان در فراز و فرودها ممکن است دچار شهوت عملی و شبهه علمی شوند خاطرنشان کرد: باید در برابر این تکانه‌ها مقاوم باشیم. اساس اقتصاد مقاومتی نیز همین است یعنی باید اقتصادی متکی بر داخل باشد تا در برابر تکانه‌ها دچار ضربه نشود. باید به یاد داشته باشیم که خودبزرگ بینی انسان را دچار روحیه استکبار می‌کند.

انتهای پیام/