به گزارش صبح توس؛ حبیب الله آسوده شب گذشته در همایش مقام سازی مسکن خانواده های تحت پوشش کمیته امداد که در کانون سلمان خلیل آباد برگزار شد، اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس زمانی که دشمن به مرز های کشور ما حمله کرد، جوانان ایران با جان خود و مردم دیگر با کمک ها و دعاهای خود، نه تنها عراق بلکه کل استکبار را به زانو در آوردند.

وی با بیان اینکه حتی یک وجب از خاک ایران در دست دشمن قرار نگرفت، خاطرنشان کرد: اتحاد، انسجام، غیرت دینی، غیرت ایرانی با منشأ ایمان و باور و توکل به خدا و ولی فقیه نعمت هایی است که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان رضوی همچنین در ادامه تصریح کرد: امام خمینی (ره) 22 روز بعد از پیروزی انقلاب که کشور درگیر آشوب های داخلی بود دستور به تأسیس کمیته امداد دادند که نشان می دهد اسلام، امام و ولی فقیه در بدترین شرایط امنیتی جامعه، محرومین و نیازمندان را فراموش نمی کنند.

وی با تأکید بر اینکه نظام اسلامی یک موی کوخ نشینان را بر کاخ نشینان ترجیح می دهد و به همین منظور کمیته امداد، حساب صد امام و دیگر نهاد های فرهنگی و انقلابی تأسیس شدند، اذعان کرد: تمام ارکان نظام و دولت در تلاش هستند تا وضعیت مردم را با وجود تمام مشکلات اقتصادی، بهبود بخشند و مردم هم همیشه پای کار بودند که جای تقدیر و تشکر دارد.

آسوده با اشاره به اینکه هر جا متحد شدیم و پشت به پشت یکدیگر، ایستادیم توانستیم مشکلات خود را حل کنیم و در مقابل زورگویان و دشمنان پیروز شویم، عنوان کرد: امروزه در جنگ اقتصادی هستیم و باید موشک اقتصادی، اتحاد و دین را بر آمریکا بزنیم تا ترامپ ساکت بماند.

وی با بیان اینکه همه باید در کنار هم کار، تلاش، قناعت کنیم تا چهره اقتصادی کشور را خوب جلوه بدهیم، تشریح کرد: نشاط باید به کشور تزریق شود و این نشاط به واسطه خود ما ایجاد می شود.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه صله رحم و انفاق باعث برکت و ثروت در جامعه می شود، بیان کرد: اگر همه ما دست به دست هم بدهیم و به یکدیگر کمک کنیم مطمئناً فقر در جامعه نداریم.

وی با بیان اینکه بنده اعتقاد ندارم به افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند مددجو بگوئیم بلکه مددجو ما هستیم، تأکید کرد: اینها افرادی هستند که یک حادثه اقتصادی بر آنها حادث شده و ممکن است فردا نیز این حادثه اقتصادی برای ما اتفاق بیفتد.

آسوده همچنین در ادامه افزود: به اینکه ایجاد درآمد و خرید کالای داخلی و نخریدن کالا خارجی یک موشک اتحاد خواهد بود و باعث پیروزی در جنگ اقتصادی حال حاضر می شود.

وی با اشاره به اینکه چرا باید زلزله باعث خرابی و آوارگی و غمگین شدن افراد جامعه شود و به دنبال پول برای ساخت مسکن هموطنان باشیم، ابراز کرد: در زلزله های خراسان رضوی که در سال گذشته در اطراف مشهد رخ داده بود هیچ کدام از خانه هایی که توسط کمیته امداد به کمک خیرین و دولت و نظام ساخته شد آسیب ندیده بودند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با تأکید بر اینکه در مقابل مقام سازی منازل به خاطر خانواده و هموطنان خود مقاومت نکنیم، اظهار کرد: 94 سهمیه ساخت مسکن با کمک مردم و اعتبارات که دولت و مجلس برای محرومین در نظر گرفته اند به شهرستان خلیل آباد تعلق گرفته است.

وی همچنین در ادامه اظهار کرد: به دنبال این هستیم که هزینه تمام شده ساختمان برای خانواده ها کاهش پیدا کنند و اگر این ۹۴ واحد ساخته شود قول می دهیم سال دیگر نیز افرادی نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد نیستند و مشکل مسکن دارند را همراهی کنیم.

آسوده با بیان اینکه با مقاوم سازی منازل مسکونی دیگر نباید شاهد خرابی ها توسط بلایای طبیعی در این شهرستان باشیم، خاطرنشان کرد: خیرین، بخشداران، دهیاران و مسئولان اجرایی که می توانند به توسعه روستا کمک کنند باید کمک کنند تا چهره شهر و روستا را چهره مبتنی بر علاقه، دلسوزی و جان دوستی عزیزان باشد.

انتهای پیام/