به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری شب گذشته در جمع دهیاران، شوراها و مددجویان کمیته امداد شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: کمیته امداد نهاد مقدسی و مولود انقلاب اسلامی است که از ابتدای انقلاب خدمات بسیار زیادی در راستای محرومیت زدایی انجام داده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد بسیار متفاوت از سالهای گذشته با رویکرد علمی و با آمار و ارقام بسیار دقیق در مسائل فرهنگی، اقتصادی، مسکن، حمایتی و ... در حال تلاش برای کم کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم هستند، خاطرنشان کرد: افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از اقدامات ارزشمند دولت بود که در راستای کاهش فقر صورت گرفت.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه دولت در تمام زمینه ها در کنار مردم خواهد بود، تصریح کرد: رسالت کمیته امداد ریشه در آموزه های دینی ما دارد و دستگیری از افراد محروم و نیازمند و افرادی که دچار مشکل اقتصادی شده اند از جمله رسالت های مهم کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه ساخت و مقام سازی در حوزه مسکن روستایی و شهری اقدام بسیار ارزشمندی است که کمیته امداد به آن ورود پیدا کرده است، اذعان کرد: مقام سازی منازل مسکونی در خلیل آباد با توجه به اینکه بر روی گسل بزرگ درونه قرار دارد بسیار حائز اهمیت است.

شاکری با بیان اینکه زلزله تهدید جدی است که همه شهرهای استان به‌ویژه شهرستان خلیل آباد را شامل می شود، عنوان کرد: خلیل آباد به عنوان پایلوت مقاوم سازی مسکن مددجویان انتخاب شده است که جای تقدیر و تشکر دارد و مطمئناً تمام آحاد مردم به کمک این طرح خواهند آمد.

وی با تأکید بر اینکه با همراهی مردم، دهیاران، شوراهای اسلامی، بخشداران و جمع آوری زکات نیز در جهت ساخت 94 واحد مسکونی افراد تحت پوشش کمیته امداد اقدام خواهد شد، تشریح کرد: خانواده های تحت پوشش باید همراهی لازم در جهت مقاوم سازی منازل مسکونی خود داشته باشند تا سرپناه مطمئنی را برای خود بسازند.

این مقام مسئول توانمندسازی خانواده های مجموعه کمیته امداد و بهزیستی به ویژه در حوزه اشتغال را از جمله اهداف دولت و کمیته امداد دانست و بیان کرد: اشتغال یک جهاد بسیار مقدس است که می تواند ما را در برابر بسیاری از آسیب ها حفظ کند و پشتوانه محکمی برای افراد باشد.

وی با تأکید بر اینکه دهیاران، شوراهای اسلامی و خادمین مردم در کمیته امداد بدانند که فرصت خدمت بسیار محدود است که باید آن را غنیمت شمرد، افزود: هر گره ای مطمئناً به دست خداوند باز خواهد شد و چه بهتر که این گره به دست کارکنان کمیته امداد و مسئولان باز شود و بهترین فرصت برای تمام مسئولان و مدیران به ویژه در کمیته امداد است.

 

5400 نفر در خلیل آباد تحت پوشش خدمات کمیته امداد / اعتبارات اشتغال سال 96 صد درصد جذب شده است

محمدرضا حسین پور در این مراسم با بیان اینکه رفع محرومیت زدایی، مسکن و اشتغال از دغدغه های کمیته امداد و زمینه توانمندسازی مددجویان است، اظهار داشت: پروژه ساخت 94 واحد مسکن مددجویی در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: سه میلیون کمک مردمی و الباقی به صورت تسهیلات مسکن برای شروع هر واحد در نظر گرفته شده است.

مدیر کمیته امداد خلیل آباد با بیان اینکه در حوزه حمایت 1296 خانوار تحت پوشش معیشتی و 1356 نفر تحت پوشش خانواده چند خدمتی کمیته امداد هستند، تصریح کرد: در مجموع در حدود 5400 نفر تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان خلیل آباد هستند.

وی با تأکید بر اینکه 103 یتیم تحت پوشش کمیته امداد خلیل آباد هستند که در حال حاضر 507 حامی دارند، اذعان کرد: باید هر ساله بالغ بر 250 حامی جذب شوند و به دنبال این هستیم که ایتام را با همراهی مردم و خیرین از چرخه حمایت خارج کنیم.

حسین پور با بیان اینکه صد در صد اعتبارات اشتغال کمیته امداد خلیل آباد در سال 96 بالغ بر 2 میلیارد و ششصد میلیون تومان جذب شد، عنوان کرد: اعتبارات اشتغال در سال جاری در دو سر فصل مشاغل روستایی و بانکی و امدادی در دست اجرا است.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت های امداد در سرفصل های مشاوره، صدقات، جهیزیه، درمان، مددکاری، کمک های مددکاری و... در حال اجرا است.

انتهای پیام/