حجت‌الاسلام نصرالله پژمان فر در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به اهمیت دیدار رهبر انقلاب و فراخوان هیئت دولت و رئیس‌جمهور در هفته گذشته، اظهار کرد: رهبری در این دیدار بر تبیین نقشه راه اقتصادی دولت تأکید داشتند و متأسفانه دولت آن دسته از اقداماتی را که در این موضوع انجام می‌داده را به‌درستی و ملموس پیگیری نکرده است.

 

وی افزود: آن سرمایه‌گذاری که باید توسط دولت انجام می‌گرفت تا کشور همه جهت‌های آن به سمت برون‌رفت کشور از مشکلات اقتصادی باشد صورت نگرفت.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توان و ظرفیت داخل کشور بسیار زیاد است، گفت: در دولت قبل و این دولت نقشه راه مناسب اقتصادی قطعاً وجود نداشته است زیرا اگر نقشه اقتصادی وجود داشت این‌قدر ولنگاری در فضای اقتصادی کشور به وجود نمی آمد.

وی ادامه داد: بالاخره تصمیمات لحظه‌ای و احساسی بیانگر این است که فضایی که در دولت حاکم بوده است یک فضای غیر کارشناسی بدون یک نقشه راه صحیح بوده است.

 

پژمان فر با طرح این سؤال مبنی بر این‌که دولت که نرخ ارز را 4200 تومان اعلام کرده است، چه منطق اقتصادی پشت آن است، عنوان کرد: بسیاری از کارشناسان هنوز منطق مناسبی برای آن نیافته‌اند، مثلاً اعلام می‌کند ما به همه افراد در هر وضعیتی چه دانشجو و غیره به هر میزان که ارز بخواهند می‌دهیم اما آیا منطق اقتصادی پشت آن است؟

 

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: مثلاً افرادی که برای پیش‌خرید سکه ثبت‌نام می‌کنند و برای خرید هیچ حدومرزی قائل نباشند و تنها دلیل آن‌هم جمع‌آوری نقدینگی کشور باشد این یعنی واقعاً دولت الفبای منطق اقتصادی را نداشته است.

 

وی در پایان با آرزوی موفقیت برای دولت و تیم اقتصادی آن تأکید کرد: امیدواریم دولت محترم راه مناسب را برای بهبود اوضاع اقتصادی بیابد و بداند که راه خروج از مشکلات اقتصادی بیرون از کشور نیست و مشکلات اقتصادی تنها با تکیه بر ظرفیت داخلی قابل حل است.

 

انتهای پیام/