به گزارش صبح توس؛ قربان میرزایی در این زمینه افزود : تا کنون از رقم شش هزار و 100 میلیارد ریال سهم استان از این اعتبارات حدود 3 هزار میلیارد ریال آن به استان ابلاغ شده که از این میزان یک سوم آن درکارگروه ها تعیین تکلیف و به بانک ها ارجاع و مصوب شده است که بخشی پرداخت شده و بخشی هم در دست پرداخت است.
 وی عنوان کرد : از این میان 460 میلیارد ریال آن پرداخت شده و منجر به به ایجاد یک هزار و 560 اشتغال گردیده است و بقیه هم در حال انجام فرآیندهای مربوطه هستند. 
به گفته وی ، شهرستان تربت جام در صدر جدول به لحاظ تعداد طرح، پرداخت واشتغال ایجاد شده در استان است و شهرستان بینالود در پایین ترین رتبه جدول قرار دارد..
وی عنوان کرد : در سطح کشوری نیز بر اساس تعداد طرح های مصوب کارگروه و بررسی کمی آنها خراسان رضوی رتبه اول و البرز رتبه آخر کشور را داراست.
میرزایی با بیان اینکه با توجه به فرصت محدود در اختیار برای جذب تسهیلات باید فرمانداران به صورت مستقیم به موضوع وارد شده و طی پیگیری ها و برگزاری جلسات مستمر در این رابطه نسبت به مدیریت شرایط و رصد پرداخت تسهیلات اقدام کنند.
 وی تصریح کرد : دراین میان با توجه به استقرار رابطین اشتغال در فرمانداری ها ، مشکلات متقاضیان استفاده از این تسهیلات در زمینه دریافت و استفاده از این امکن به دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری منعکس شود.
 وی گفت : با توجه به هدف گذاری ایجاد 110 هزار اشتغال جدید در استان انتظار است فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در این رابطه اقدام موثر و گسترده ای در حوزه اجرای طرح های توسعه ای اشتغال بویژه روستایی انجام دهند .
معاون استاندار در ادامه بر ضرورت احصا فرصت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری بر اساس مزیت های شهرستان توسط فرمانداران و مدیران مربوطه تاکید و عنوان کرد : ضرورت شناسایی ایرانیان مقیم خارج از کشور در شهرستان ها هم موضوع مهمی است که فرمانداران ضمن شناسایی باید برای پیگیری ها به منظور رفع موانع و مشکلات و اقدامات بعدی به استانداری ها  انعاس دهند.

انتهای پیام/