به گزارش صبح توس؛ چندی پیش شاهد اعتراضات کامیون‌دارن در کشور و استان خراسان رضوی بودیم که به عدم تحقق وعده مسئولان در حوزه وضعیت معیشتی، عدم نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و وضعیت بیمه خود اعتراض داشتند که این اعتراض‌ها با ورود مسئولان به صحنه و قول‌های جدید برطرف شد.

پس از گذشت بیش از یک ماه از اعتراض کامیون داران به سراغ مدیرعامل شرکت تعاونی حمل‌ونقل کامیون داران مشهد رفتیم تا ببینیم وعده مسئولان تا چه حد محقق شده است.

نصرالله سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس پیرامون مشکلات کامیون داران اظهار کرد: در حال حاضر اکثر اصناف وابسته به حوزه حمل‌ونقل دچار مشکلات فراوانی شده‌اند که این مشکلات با گرانی ارز و بالا رفتن هزینه معیشت خانوارها دوچندان شد.

وی با اشاره به اینکه شایعات بر میزان مشکلات کامیون داران دامن زده است و رسانه‌های دشمن نقش مهمی در این شایعه‌پراکنی‌ها ایفا می‌کنند، افزود: کامیون داران نباید فریب شایعات را بخورند و با اقدامات نسنجیده باعث بروز مشکلات دیگری شوند.

مدیر شرکت تعاونی حمل‌ونقل کامیون داران مشهد یادآور شد: رانندگان همواره جان و مال خود را در کف جاده‌ها قرار داده‌اند و با مشکلات و حوادث فراوانی مواجه بوده‌اند و این انتظار را داریم تا حداقل قول‌های مسئولان در خصوص کامیون داران محقق شود.

سلمانی با اشاره به اینکه حدود یک ماه گذشته وزیر راه و شهرسازی قول افزایش 20 درصدی کرایه رانندگان را داده بود، گفت: تا حدودی این قول محقق شده است اما همچنان برخی رانندگان به نرخ کرایه‌ها اعتراض دارند.

وی ادامه داد: با بالا رفتن نرخ ارز و به دنبال آن بالا رفتن قیمت لاستیک، طی هماهنگی با سازمان صنعت و معدن، مقرر شد تا لاستیک با قیمت دولتی در پایانه‌های حمل‌ونقل ارائه شود و خوشبختانه در حال حاضر این لاستیک‌ها در حال توزیع و طی هفته دیگر اتحادیه نیز به توزیع لاستیک می‌پردازد.

مدیر شرکت تعاونی حمل‌ونقل کامیون داران مشهد پیرامون وضعیت بیمه رانندگان گفت: طی جلساتی که با سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، مقرر شد تا بیمه رانندگانی که به دلیل مشکلات مالی قادر به پرداخت حق بیمه خود نبوده‌اند، قطع نشود.

سلمانی گفت: مسئولان مربوطه وعده بازنشستگی 25 ساله را به رانندگان داده‌اند که امیدواریم خبر قطعی این موضوع تا هفته آینده به گوشمان برسد.

وی با تأکید بر اینکه اعتراض کامیون داران از سودجویان جداست، افزود: رانندگان همواره در صف اول حمایت از نظام بوده‌اند اما متأسفانه برخی سودجو و رسانه‌های دشمن از اعتراض مسالمت‌آمیز رانندگان سوءاستفاده کردند تا بتوانند به‌نظام ضربه وارد کنند.

انتهای پیام/