به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: در هفته‌های گذشته درباره حزب الشیطان بحثی ارائه شد و سخن به اینجا رسید که جامعه دینی در یک قطب‌‌بندی حزب‌الله و حزب الشیطان قرار دارد. سخن امروز درباره برخورد شیطان با حزب‌الله است زیرا اگر حزب الشیطان در برابر حزب الله قرار گرفت و بنا شد در عرصه فعالیت‌های اجتماعی حزب الشیطان و حزب الله در تعارض با یکدیگر باشند برای براندازی حزب‌الله، شیطان فعالیت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: نوع تقابل شیطان برابر حزب‌الله چیست و چگونه است؟ مقابله خود شیطان و برخوردی که با حزب‌الله می‌کند تا این تقابل را از میان ببرد و رقیب را از میدان رقابت بیرون کند، اقدام در جهت براندازی و برهم زدن انسجام حزب الله است و شیطان می‌خواهد این انسجام را از میان ببرد.

خطیب جمعه مشهدمقدس در ادامه با اشاره به اینکه ماه ذی‌القعده ماه امام رضا(ع) است اظهار داشت: ابتدای این ماه ولادت باسعادت خواهرشان و یازدهم این ماه ولادت خود آن حضرت و سپس روز زیارتی خاص امام رضا(ع) و سپس روز دحوالارض است و روز آخر ماه نیز سالروز شهادت جانگذار میوه دلشان است.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: دهه نخست این ماه، دهه کرامت است و برنامه‌های ارزشمندی در دهه کرامت به وسیله آستان قدس رضوی تدارک دیده شده و این‌ها در راستای خط جهانی‌سازی امام رضا(ع) است و توسعه شخصیت امام هشتم(ع) در تمام بلاد و روستاها و کشورهای خارجی در این مدت صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برنامه فرهنگی قابل توجهی که مقام و موقعیت زن را نشان می‌دهد در این ایام صورت می‌گیرد ادامه داد: این حرکت همان جایزه جهانی گوهرشاد است. بانوان برجسته و زنان فرهیخته‌ای بوده‌اند که در دنیای امروز در عرصه اسلام و در جریان ولایت مداری به عنوان یک زن نمونه کم نظیر مطرح هستند و در جایزه جهانی گوهرشاد مطرح و معرفی می‌شوند و در حقیقت نقش اسلام را در تربیت زن و عظمت بخشی زن و بالا بردن مقام زن ثابت می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یکی از این بانوان برگزیده جایزه گوهرشاد در کامرون اشتغال‌زایی کرده و یا خانم دیگری خیر مدرسه‌ساز است و یا بانوی دیگری دست به اشتغال‌زایی زده و با تجربیان خارج از کشور، فصل بزرگی را در این موقعیت خاص اقتصادی برپا کرده و خانم دیگری در عرصه مجاهده در نیجریه حضور داشته و می‌گوید دست از مبارزه برنمی‌داریم تا اسلام رهبر جهانی خود را پیدا کند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه آستان قدس نمایشگاه دستاورد انقلاب 40 ساله برای ما‌ست، ادامه داد: وضعیت آستان قدس قبل از انقلاب را ببینید که حرم مطهر در سه هکتار بود و اکنون به بیش از 50 هکتار رسیده است. مرحوم آیت‌الله طبسی در یک پهنه 30 ساله مدیریت، این تحول را ایجاد کرد و بعد از رحلت ایشان مقام معظم رهبری با منشوری که صادر کردند، رهنمونی دادند که نتیجه اجرا و عملیات آن، ایجاد بیش از 2000 اشتغال بوده و محرومیت‌زدایی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: جریان محرومیت‌زدایی در سراسر ایران و حتی جهان صورت گرفته و آستان قدس با این تحول اخیر خود از یک مدیریت حرم مطهر به مدیریت عظیم محرومیت‌زدایی و اشتغال در پهنه کشور درآمده و خوب است که عزیزان مسئول ما حرکات آستان قدس را در عرصه اشتغال و محرومیت زدایی را مدنظر داشته باشند و در رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم از این الگو استفاده کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: آستان قدس در عین فشار اقتصادی محرومیت‌زدایی و اشتغال موفق شد و اگر در پهنه عظیم کشور مسئولان دست به این حرکات بزنند مشکلات معیشتی برطرف می‌شود؛ این بهتر از این است که چشم به دروازه غرب بدوزیم. 5 سال این کار را ادامه دادیم و آخر آقایانی که گفتند آب خوردن ما با برطرف‌شدن تحریم برطرف می‌شود به این نتیجه رسیدند باید تکیه به داخل داشته باشیم.

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: مدیریت نااهلانه اقتصاد کشور و غیرمتناسب با عدالت اجتماعی ممکن است سبب محرومیت شود. در فاصله 3 ماه یک آدم از دل این محرومیت 2 تن سکه استخراج کرده ‌و ارز فراوان به‌دست عده‌ای می‌افتد و این یا مدیریت خائنانه است و یا مدیریت سفیهانه. اقتصاد کشور باید این گونه مدیریت شود؟ دل آدم کباب می‌شود وقتی یک زن ضعیف و پریشان به آدم می‌گوید فرزندش از وی سئوال پرسیده که تو گیلاس خورده‌ای؟ مزه‌اش چگونه است؟

وی ادامه داد: 30 میلیون دلار این مملکت به فردی داده شده تا میوه خارجی وارد شود. این خوراک چه کسی است؟ چه کسی قرار است این را بخورد و لذت ببرد؟ مگر فقیر پول میوه خارجی دارد؟ این 30 میلیون‌دلار متعلق به تمام مملکت است. مدیریت اقتصادی و تیم اقتصادی باید به این مسائل توجه داشته باشد. حالا که بناست تیم اقتصادی کابینه تغییر کند باید سه خصوصیت داشته باشد. اول اینکه فراجناحی باشد و روی قدرت‌یابی یک جناح تکیه نکنید و خصلت دوم این باشد که بدانند آمریکا و اروپا دشمن ما هستند و مانند یک سرباز در جبهه جنگ اقتصادی وارد شوند و با طرح و برنامه مشکل مردم را حل کنند و خصوصیت سومی که باید داشته باشند این است که حتما این‌ها در حل مشکلات توانمندی‌ها را ببینند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: عنوان شد چند صد‌میلیون ارز از افراد گرفته شده و مردم گفتند این برگردد مشکلات حل است اما خبری نشد. مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است. آمریکا با ما جنگ اقتصادی دارد. آدمی که اخلال اقتصادی می‌کند ستون پنجم دشمن است و در هر کشوری اگر به وی دست پیدا کنند او را محاکمه صحرایی می‌کنند. این مردم را راضی کنید. باید دشمن را ناامید کنیم نه مردم خودمان را, امیدواریم در این تغییر و تبدیل، این جهات را حتما در نظر بگیرند.

انتهای پیام/