به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به دیدار ولایتی و پوتین در هفته گذشته، اظهار داشت: دیدار آقای ولایتی با رئیس جمهور روسیه نیز دارای پیام های فراوانی بود و پیام مقام معظم رهبری در این سفر ابلاغ شد.

 

اروپا از استقلال لازم در برابر آمریکا برخوردار نیست

وی با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام و دشمنی با ایران نشان داد که شرایط مذاکره با این کشور به بن بست رسیده است، خاطرنشان کرد: اروپایی ها نظیر انگلیس، فرانسه و آلمان نشان دادند از استقلال ممکن در برابر آمریکا برخوردار نیستند و بسته های پیشنهادی آن ها پوچ درآمد.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه طولانی شدن مذاکره بر سر برجام به مصلحت ایران اسلامی نیست، تصریح کرد: ایران از توان بالایی در جهت مقابله با اقدامات آمریکا برخوردار است و مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا نیز از پیامدهای این سفر بود.

 

اقتصاد مقاومتی به معنای انزوا و قطع روابط دیپلماسی با کشورهای همسایه نیست

وی با اشاره به اینکه این سفر نشان داد که اقتصاد مقاومتی به معنای انزوا و قطع رابطه دیپلماسی با کشورهای همسایه نیست، اذعان کرد: برخی در داخل و خارجی کشور نسبت به این سفر شیطنت داشتند که هدف از سفر ولایتی به روسیه در خصوص مسائل امنیتی و حضور ایران در سوریه است که قطعاً این از اهداف سفر نبود.

ناهیدی در ادامه به دیدار مقام معظم رهبری با هیئت دولت اشاره کرد و افزود: توانایی های کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی، تهیه نقشه راه اقتصاد با ثبات، برخورد جدی با مفسدان اقتصادی، جدی گرفتن سیاست های اقتصاد مقاومتی، حضور مسئولان در بین مردم و اقدام به موقع در برابر بحران ها نیز از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری بود.

 

برای حل مشکلات آب و برق همه باید همراهی کنند

وی همچنین با بیان اینکه ضرورت بر مدیریت مصرف آب و برق نیز حائز اهمیت است، عنوان کرد: وضعیت آب و برق در کشور بحرانی است و این وضعیت دلایل فراوانی دارد و نباید تقصیر را به گردن دیگران بیندازیم.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه همه باید همراهی کنند تا مشکلات آب و برق  زودتر حل شود، تشریح کرد: در شرایط حساس فعلی مهمترین دغدغه ما برای باغداران است که این شرایط با توجه به سرمایه آنها، حساس و حیاتی است و باید مدیریت بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا محصولات و دست رنج کشاورزان از دست نرود.

 

بد حجابی پیامدهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی زیادی در جامعه دارد

وی با اشاره به هفته حجاب و عفاف و فرمایشات اهل بیت (ع) و مقام معظم رهبری در خصوص حجاب و عفاف، بیان کرد: رواج بی حجابی ارزان ترین و آسان ترین ابزار دشمن در تهاجم فرهنگی محسوب می شود و هیچ راهی برای آمریکا و ابر قدرت ها بهتر از این نیست که جامعه اسلامی را بدون هیچ جنگی به فساد بکشانند.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه حجاب تنها به مرد، زن و خانواده نیست که رضایت داشته باشند، تاکید کرد: حجاب یک حق خدایی و قرآنی است که جنبه اجتماعی نیز دارد و زن بد حجاب علاوه به ظلم به خود، حقوق باقی افراد جامعه را ضایع می کند.

وی با تاکید بر اینکه حق ازدواج با دیدن زنان بد حجاب به تعویق می افتد و گاهی اوقات نیز تأثیرات مخربی بر افراد متاهل دارد، ابراز کرد: بد حجابی پیامدهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی زیادی در جامعه دارد.

 

بد حجابی می تواند جامعه را به فساد کشاند

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه اظهار کرد: تضعیف اعتقادات دینی و ارزش های متعالی از پیامدهای بد حجابی محسوب می شود و تظاهر به بد حجابی نشانه پای بند نبودن فرد به احکام اسلامی است و می تواند جامعه را به فساد کشاند.

وی با اشاره به اینکه بد حجابی ریشه های فراوانی دارد، تصریح کرد: هوس رانی، ضعف ایمان، غرب زدگی، جلب توجه دیگران، ضعف حیا، وسوسه شیطان و... از جمله ریشه های بد حجابی محسوب می شود.

 

راه های مسالمت آمیز و آرام در اصلاح بد حجابی کشور در پیش گرفته شود

ناهیدی در ادامه به صحبت های اخیر دادستان کل کشور اشاره کرد و افزود: در موضوعات فرهنگی و حجاب برخورد قضایی جواب نخواهد داد و با دستگیری، بازداشت و محاکمه نمی توان مسئله بد حجابی را حل کرد و راه های مسالمت آمیز و آرام باید در پیش گرفته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقصر بد حجابی آموزش و پرورش، دانشگاه ها، آموزش عالی، روحانیون و... هستند و کوتاهی هایی در این زمینه صورت گرفته که بد حجابی به این مرحله رسیده است.

انتهای پیام/