به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: فلسفه وجودی نهاد شورای نگهبان صیانت از قانون اساسی مطابق با شریعت و دین مبین اسلام است که همه فوانین را بر اساس آن تایید و یا رد می کند.

 

وی تصریح کرد: این نهاد که یکی از ارکان اساسی نطام اسلامی بشمار می رود علاوه بر نظارت مصوبات و قوانین مجلس شورای اسلامی بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نظارت استصوابی دارد.

 

عصمتی گفت: ممکن است برخی افراد از تظارت استصوابی شورای نگهبان خوششان نیاید اما در واقع این نوع نظارت حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید بیش از گذشته مورد تقویت و حمایت امت اسلامی قرار بگیرد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه به دهه کرامت اشاره کرد و افزود:  یکی از معانی کرامت صبر و مقاومت و ایستادن با صلابت در برابر دشمن است بدان معنی که یک انسان با کرامت استکبار ستیز و هرگز تسلیم دشمن نخواهد شد.

 

وی دومین معنی کرامت را وحدت و انسجام امت اسلامی عنوان کرد و افزود: حفظ و ارتقای ارزشهای اسلامی و مظاهر کرامت انسانی با رعایت همه اصول اخلاقی اسلام و بر محور وحدت تحقق پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/