به گزارش صبح توس؛ احمدعلی موهبتی صبح امروز در همایش ملی صنعت ابریشم ایران که در شهر بایگ از توابع شهرستان تربت حیدریه برگزار شد، افزود: مفهوم تصمیمات جزیره ای بدان معنا است که صنعت نوغانداری در زمره معدود صنایعی است که همزمان با چندین وزراتخانه و سازمان به صورت مستقیم ارتباط دارد و به عبارت بهتر تا امروز هر از چند گاهی در کش و قوس تصمیم گیری های یکی از دستگاه ها یا وزارتخانه های مربوطه بوده است.

 

وی گفت: اکنون مفتخریم که بگوییم امروز دستگاه ها و متولیان امر به یک درک مشترک و آن پرهیز از جزیره ای عمل کردن رسیده اند و گواه این ادعا حضور نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی، بانک ها و گمرکات در این نشست یکروزه است.

 

موهبتی افزود: حال که این باور قلبی شکل گرفته، بیاییم بنای کار را بر این محور استوار سازیم که هر دستگاه دولتی یا بخش خصوصی به بهای انسداد مسیر دیگران، طی طریق نکنند که نتیجه اش بازگشت به همان عصر قهقهرا می باشد.

 

جانشین ناظر گمرکات خراسان رضوی نیز گفت: ظرف سه ماه نخست امسال 30 پیله و ابریشم خام وارد کشور شده که از این میزان 28 ابریشم خام نتابیده و بقیه پیله کرم ابریشم بوده است.

 

مجید مظلومی افزود: ابریشم خام نتابیده از کشور ازبکستان و پیله کرم ابریشم نیز از کشور افغانستان وارد ایران شده است‌

 

انتهای پیام/