به گزارش صبح توس؛ آیت الله صدیقی ظهر امروز در همایش تعالی اساتید بسیجی حوزه های علمیه استان های خراسان رضوی، قم، اصفهان و تهران با اشاره به نقش علمای حوزه های علمیه انقلابی، اظهار کرد: علمای ربانی که در حوزه های علمیه مشغول به فعالیت علمی هستند در واقع یاوران رهبر انقلاب و حواریون امام زمان (عج) محسوب می شوند.

 

وی افزود: وظیفه سنگینی روی دوش علما وجود دارد که باید با سخنرانی ها، کتاب ها و یادداشت هایی که می نویسند در راه اعتلای انقلاب اسلامی فعالیت کنند.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دوران رژیم طاغوت و حوادث و منکرهایی که در دوران رژیم ستم شاهی وجود داشت، گفت: در آن زمان با وجود علمای بسیار بزرگ همچون آیت االه بروجردی و شاه ابادی علما نتوانستند یک محله فاسد تهران را تطهیر کنند اما اکنون برکت انقلاب مشهود است.

 

وی ادامه داد: بسیاری از علما و بزرگان به صحت و اتصال این انقلاب و رهبران ما به اسلام ناب محمدی (ص) و بزرگواری رهبران این انقلاب اقرار کرده اند لذا باید مراقب باشیم از این راه جدا نشویم.

 

صدیقی با تاکید براینکه توقع از ما و شما به عنوان انصارالله این است که مسیر درست را به مردم نشان دهیم، بیان کرد: وقتی علما حواریون عصر حاضر محسوب می شوند ایمان شان به امضا رسیده است و مومن شده اند و در این مسیر در حال یک مبارزه دائمی هستند که آن هم مبارزه با هوای نفس خود است.

 

وی با اشاره به نقل قولی از آیت الله بهجت، بیان کرد: ایشان در یک ملاقات حضوری به بنده گفتند که فلانی؛ هر زمان بالای تریبون نماز جمعه رفتی خود را پایین ببین تا دچار هوای نفس نشوی؛ این وظیفه همه ما است.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نقش بسیج در انقلاب اسلامی به عنوان خط شکن در همه فتنه ها و حوادث، تصریح کرد: خداوند بعد از سال ها بر سر شیعیان منت نهادند و یک پرچم این چنینی را بر فراز جهان بلند کرده اند و ما اگر بخواهیم شکست نخوریم باید همین تفکر را ادامه دهیم.

 

وی با تاکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس که به پیروزی اسلام انجامید، جمعیت کثیری آن را هدایت نکرد، گفت: تنها عده کمی از جمعیت آن دوران به جبهه رفتند و باز خیلی کنتر شهید شدند اما دیدیم که در مقابل شرق و غرب ایستادگی کردند اما دست خدا با جماعت است، لذا ما نیز باید همین تفکر را ادامه دهیم.

انتهای پیام/