علي اصغر جانبيكي سرپرست شوراي نگهبان شهرستان بجستان همزمان با سالروز تاسيس شوراي نگهبان  و در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، ضمن تبریک سالروز تأسیس نهاد مقدس شورای نگهبان و دهه کرامت محضر ملت شریف ایران و مردم ولایتمدار شهرستان بجستان اظهار کرد: دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان‌ها بعد از فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با ایجاد تشکیلات چابک، قوی و ثابت از سال ۱۳۸۰ در شهرستان‌ها با هدف نظارت بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ایجاد شد.

 

وی ادامه داد: این مجموعه تشکیلاتی کاملاً مردمی است که در طول سال دفاتر شهرستان‌ها به جهت به‌روز و فعال نگاه‌داشتن شبکه ناظرین اقدام به برگزاری همایش‌ها و جلسات آموزش در حوزه‌های مباحث تخصصی، انتخاباتی، اعتقادی، اخلاقی و ... می‌نماید. از دیگر اهداف برگزاری همایش در سالروز تأسیس شورای نگهبان تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی رحمت‌الله علیه و مقام معظم رهبری است.

 

جانبیکی عنوان کرد:  ضمناً در این همایش‌ها و جلسات به تبیین جایگاه و وظایف و اختیارات شورای نگهبان برابر قانون اساسی و ساختار آن پرداخته می‌شود لازم به ذکر است نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در حوزه اختیارات مجلس شورای اسلامی بوده و شورای نگهبان هیچ‌گونه دخالتی ندارد شورای نگهبان به‌عنوان یکی از ارکان‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی حافظ اسلامیت نظام و پاسدار قانون اساسی بوده و تغییر قانون اساسی حافظ اسلامی و نظارت بر انتخابات از وظایف وظایفی است که قانون اساسی بر عهده شورای نگهبان قرار داده است.

 

هم‌زمان با روز شورای نگهبان تعدادی از ناظرین شورای نگهبان بجستان و بعد از دیدار با امام‌جمعه با حضور در مزار شهدای این شهر به مقام شامخشان ادای احترام کنند.

 

انتهای پیام/