به گزارش صبح توس؛ سرهنگ محمد باقر سلیمی، رئیس پلیس راهور خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت:حداکثر زمانتعیین شده برای رسیدن پلیس راهور به محل سانحه درون شهری از زمان اعلام آن 15 دقیقه است اما پلیس استان به طور میانگین بین هشت تا 10 دقیقه در محل حادثه حضور می یابد.

افزود: تعداد فوت شدگان تصادفات درون شهری خراسان رضوی در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 13 درصد و تعداد مجروحین هفت درصد کاهش داشت.

وی گفت: از تعداد تصادفات این استان نیز در این مدت 78 درصد مربوط به انواع خودرو، 15 درصد مربوط به موتور سیکلت و هفت درصد مربوط به عابران پیاده است.

سرهنگ سلیمی ،بی توجه به جلو را عمده ترین علت وقوع تصادفات استان اعلام کرد.

وی گفت: بخشودگی 2 برابر شدن جرایم رانندگی سال 96 و قبل از آن تا پایان آذر ماه امسال ادامه دارد و کسانی که سطح تخلفات آنها کمتر از 10 میلیون ریال است و به سابقه تخلفاتی خود اعتراض دارند نیز تا 60 روز آینده فرصت دارند به مراکز پلیس 110 مراجعه کنند.

سرهنگ سلیمی افزود: براساس تصمیم فرمانده نیروی انتظامی، به مناسبت دهه کرامت کسانی که در این دهه اقدام به خروج موتورسیکلت متوقف شده خود از توقفگاه کنند از 20 درصد تخفیف در هزینه های توقفگاه برخوردار می شوند.

انتهای پیام/