سردار غلامحسین غیب پرور در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت و تأکید ایشان در برخورد با متخلفان سکه و ارز، اظهار کرد: مطالبه عمومی در مردم ایجادشده است که توقع دارند مجموعه نظام خصوصاً دستگاه قضا با کسانی که با نان و معیشت بازی می‌کنند برخورد کند.

 

وی افزود: این برخورد باید قاطع و در زمان کوتاه اتفاق بیفتد زیرا یکی از گله‌هایی که مردم دارند معطلی و طولانی شدن زمان بررسی پرونده‌ها است.

 

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه آن کسی که با معیشت مردم حرکت ناجوانمردانه و نان آن‌ها را درواقع آجر می‌کند باید قاطعانه برخورد شود، گفت: مثلاً آن‌هایی که کالاهای ایرانی را احتکار می‌کنند، قیمت سکه و ارز را بالا و پایین می‌کنند طبیعتاً باید با سرعت با آن‌ها برخورد شود.

 

وی ادامه داد: البته هیچ‌کس هم ادعای این را ندارد خارج از شرع مقدس اسلام با کسی رفتار شود زیرا این موازین مشخص است و آقایان بحمدالله به کار خود توجیه هستند اما این طولانی شدن باعث نگرانی مردم می‌شود.

 

غیب پرور با بیان اینکه اگر مردم دستگاه قضایی و مدیران را در کنار خود ببینند، هیچ اتفاق ناگواری در کشور رخ نمی‌دهد، تأکید کرد: ما شبیه همین اتفاقات را در دهه 60 داشتیم اما آن زمان مردم مسئولین را در کنار خودشان می‌دیدند لذا هشت سال جنگ و مشکلات بعد از آن را مقاومت کردند.

 

وی تصریح کرد: امروز اگر مردم بفهمند که مسئولان از خود آن‌ها و در کنار آن‌ها هستند، صبر می‌کنند زیرا مردم ایران بسیار مردم خوب و نجیبی هستند و در راه رسیدن به آرمان‌های خود ایستاده‌اند.

 

فرمانده بسیج مستضعفین با اشاره به مطالبه رهبری که خطاب به دولت‌مردان بود، بیان داشت: آقا از همه مدیران خواستند تا حقیقتاً پای‌کار آمده و تلاش کنند، مقابله با ورود کالای قاچاق و مقابله با سایر مفاسد اقتصادی هیچ سختی ندارد و وظیفه دولت نیز برخورد با مفسدان است.

 

وی با اشاره به مبارزه با مفاسد اقتصادی و تأثیر آن بر بهبود وضعیت معیشت مردم، عنوان کرد: من معتقدم این برخورد می‌تواند یک معجزه اقتصادی در کشور ایجاد کند و مردم یک آرامش و سکینه قلبی بر آن‌ها عارض می‌شود.

 

غیب پرور با اشاره به وظیفه دستگاه‌های دولتی در برخورد با مفاسد اقتصادی بیان کرد: به‌عنوان‌مثال ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و کالای قاچاق بخشی از دولت است که مهم‌ترین وظیفه را در این خصوص دارد و باید در این مسیر حرکت کند.

 

وی با بیان اینکه دولت هنوز در بخش اقتصاد آرایش جنگی نگرفته است، تصریح کرد: وقتی رهبری از لفظ قرارگاه اقتصاد مقاومتی استفاده می‌کنند یعنی باید باور کنیم که ما در وسط میدان جنگ هستیم و باید آرایش جنگ اقتصادی داشته باشیم تا با میان‌برهای انقلابی به سمت اقتصاد پویا حرکت کنیم.

 

انتهای پیام/