به گزارش صبح توس؛ سردار محمدرضا حسنی آهنگر ظهر امروز در مراسم تعالی اساتید بسیجی حوزه های علمیه خراسان رضوی، قم، اصفهان  تهران با اشاره به اهمیت نقش اساتید حوزه علمیه و دانشگاه، اظهار کرد: حضرت آقا همواره از حوزه و دانشگاه طلب ایجاد تمدن نوین اسلامی را داشته اند و دانشگاه امام حسین (ع) در راه انجام این مهم تلاش کرده است.

 

وی افزود: هدف انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی (ره) عدم سکون انقلاب در ایران بوده و امام انقلاب را نقطه شروع ظهور حضرت ولی عصر (ع) می دانند و معتقدند این علم باید به ایشان برسد.

 

رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به اینکه هم اکنون مقام معظم رهبری نیز مسیر امام خمینی (ره) را در حال پیشروی هستند، گفت: رهبر انقلاب هدف انقلاب را ایجاد تمدن نوین اسلامی بیان می کنند و در این مسیر حوزه علمیه نقش اصلی را دارد و روحانیون و دانشگاهیان در میدان اصلی هستند.

 

وی افزود: رهبری بعد از علما این مطالبه را از دانشگاهیان و روسای دانشگاه ها مطالبه کردند و ایجاد یک مسیر مناسب برای تبیین معارف دینی را خواستار شدند تا در بستر این جامعه، اقتصاد، علم و دین پویا باشد.

 

حسنی آهنگر با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی در منطقه به عنوان یک الگو قلمداد می شود، بیان کرد: ما خواه و ناخواه باید برای کشورهای اسلامی الگوی مبارزه بدهیم زیرا کشورهای اسلامی از ما این مدل را می خواهند و این همان تمدن نوین اسلامی است.

 

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب یک مسیر 20 ساله را برای برتری جمهوری اسلامی در نطقه ترسیم کرده اند که الحمدالله تا حدودی به آن رسیده ایم و یک مسیر 50 ساله نیز برای برای برتری جهانی پیش رو خواهیم داشت.

 

رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به نیازهای تمدن نوین اسلامی، عنوان کرد: مدیران و فرماندهای انقلابی، فکرهای کارآمد برای علم و فناوری که خروجی های حوزه  دانشگاه هستند نیازهای امروز جامعه برای تحقق مراحل پنج گانه انقلاب هستند.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه حوزه و دانشگاه آن طور ک باید مطابق میل و خواسته رهبری عمل کند رفتار نکرده است اما اید تلاش کنیم تا دانشگاه و حوزه هایی مطابق خواسته رهبری تهیه کنیم.

 

انتهای پیام/