حسن هانی زاده در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت اظهار کرد: در شرایط فعلی که کشور نیازمند وحدت و همدلی است، این دیدار یک مساله کاملا حیاتی و سرنوشت ساز بود.

وی افزود: با توجه به تهدیدات مکرر آمریکا مبنی بر تحریم نفتی ایران و همچنین وضعیت بازار سکه و ارز، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را می توان به عنوان یک چراغ راه اقتصادی برای دولت دانست.

کارشناس مسائل خاورمیانه مطرح کرد: بی توجهی به موضوع اقتصاد مقاومتی حلقه مفقوده این دولت است که علی رغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری، اقدامی در راستای عملیاتی کردن آن صورت نگرفته است؛ دولت باید با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و بهره گیری از کمک و همدلی مردم شرایطی را فراهم آورد که در آینده بتواند با هرگونه تهدید داخلی و تحریم خارجی مقابله کند.

هانی زاده در ادامه با پرداختن به وضعیت فعلی تیم اقتصادی دولت تصریح کرد: باید چهره های پر تحرک و آگاه به مسائل اقتصادی وارد تیم اقتصادی دولت شوند تا بتوانند کشور را از این بحران خارج کنند؛ دولت به فکر تخصصی تر کردن کمیته های اقتصادی و استفاده از ظرفیت کارشناسان برجسته علوم اقتصادی باشد.

وی تاکید کرد: این روزها زمزمه برقراری تحریم های نفتی علیه ایران به گوش می رسد؛ در این شرایط برای رسیدن کشور به ثبات اقتصادی وجود یک تیم قوی اقتصادی از مهمترین نیازهای دولت است.

کارشناس مسائل خاورمیانه ضمن تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت تهیه نقشه راه، تبیین کرد: برای تهیه نقشه راه اقتصادی هر سه قوه باید پای کار آمده و در شرایطی آرام و به دور از هر گونه هیاهو اقدام به تشکیل کارگروههای تخصصی مبتنی بر شرایط جدید در حوزه اقتصادی کنند.

هانی زاده گفت: افرادی که بازار سکه و ارز را طی هفته های اخیر دچار نابسامانی کردند، مزدوران غرب بوده و انتظار داریم قوه قضائیه، دولت و مجلس با طرح قوانین فوری و اضطراری و تشکیل دادگاه های تخصصی، ضمن پیگیری وضعیت این افراد، اوضاع بازار را به ثبات اصلی خود بازگردانند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وظیفه رسانه های جمعی علی الخصوص صدا و سیما این است که پس از ثابت شدن جرم افراد متخلف و خائن به نظام جمهوری اسلامی ایران، با هماهنگی قوه قضائیه آنها را به صورت شفاف به مردم معرفی کنند؛ دادگاه هم باید به صورت انقلابی با این افراد که بازیکن زمین دشمن هستند رفتار کرده و آنها را به اشد مجازات برساند.

انتهای پیام/