به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در مراسم «نسیم وحی» و آیین افتتاحیه مدارس حفظ یک ساله قرآن کریم در خراسان رضوی که با حضور حافظان کلام‌الله وحی در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد؛ گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از افراد معتقد بودند برای داشتن زندگی خوب باید به‌کشورهای مستکبر شرق و غرب وابستگی داشت، اما انقلاب اسلامی مردمی را که در فضای ناامیدی به‌سر می‌بردند، راهنمایی و قرآن و معارف اهل بیت(ع) را به‌عنوان راه نجات به‌آنها معرفی کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌اینکه انقلاب اسلامی موج اسلام‌خواهی را در جهان گسترش داد؛ بیان کرد: موج اسلام‌گرایی در جهان دشمنان و مستکبران را نگران کرده است، آنها از هر راهی تلاش می‌کنند تا اسلام‌هراسی را ترویج دهند، از این رو جنگ نرم را به‌راه انداخته‌‌اند.

وی افزود: فیلم‌هایی که هالیوود در دستور کار خود قرار داده است، بسیار نگران کننده‌اند، آنها تنها برای مساله توحید بیش از 2 هزار شبهه را قالب‌های مختلف انیمیشن، کلیپ و فیلم سینمایی طراحی و اجرا کرده‌اند.

پژمانفر با بیان اینکه دشمنان سال‌هاست در موضوعات مختلف شبهه ایجاد می‌‌کنند، افزود: ما باید از باورها و آرمان‌هایمان دفاع کنیم و این دفاع تنها با انس و الفت با قرآن کریم و معارف اهل بیت(ع) محقق می‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، «ما باید 10 میلیون حافظ قرآن کریم در کشور تربیت کنیم»؛ اظهار کرد: خوشبختانه امروزه تعداد حافظان کلام‌الله وحی رو به‌افزایش است، اما هنوز با افقی که برای کشور پیش‌بینی شده است، بسیار فاصله داریم.

وی ادامه داد: ما در فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی آسیب‌شناسی کردیم و متوجه شدیم متاسفانه در جامعه ما هنوز افراد زیادی از دانشجویان، دانش‌آموزان و کارکنان روخوانی صحیح قرآن کریم را آن‌گونه که باید یاد ندارند، از این رو باید با برنامه‌ریزی مدون، نهضت روخوانی و روانخوانی قرآن کریم را در کشور گسترش دهیم.

پژمانفر تصریح کرد: در همین راستا جلساتی با وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم برای آموزش روخوانی قرآن کریم به‌دانش‌آموزان و دانشجویان داشتیم، همچنین با وزیر کار و رئیس سازمان امور استخدامی کشور نیز برای تشکیل کلاس‌های ضمن خدمت کارکنان در راستای فراگیری روخوانی قرآن جلساتی را برگزار کرده‌ایم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما باید راه تشکل‌های قرآنی را در مدارس باز کنیم، اجرای این کار علاقه‌مندی به‌قرآن کریم را بیش از پیش فراهم می‌کند.

انتهای پیام/