به گزارش خبرنگار صبح توس؛ در پی گلایه‌های مردم از وضعیت نامناسب خدمت‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان سرخس، ظهر امروز (دوشنبه) دادستان عمومی و انقلاب سرخس از بیمارستان لقمان این شهرستان به‌صورت سرزده بازدید و از نزدیک جویای مشکلات مردم شد.

حمید علیزاده پس از بازدید از تمامی بخش‌های بیمارستان و روند پیگیری درمان بیماران و دیدار چهره به چهره با مراجعان در گفتگو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: یکی از مطالبات عمومی مردم از دستگاه‌های مسئول و دستگاه قضایی پیگیری مشکلات بهداشت و درمان شهرستان و به‌خصوص تکمیل کادر نیروی متخصص درمانی برای این شهرستان است.

دادستان عمومی و انقلاب سرخس افزود: شهرستان سرخس حدود ۹۹ هزار نفر جمعیت دارد که با پیگیری که داشتیم، متأسفانه نیروی متخصص درمان کافی در شهرستان وجود ندارد و این مسئله موجب نارضایتی‌های عمومی شده است.

وی با تأکید بر اینکه این بازدید در جهت پیگیری مشکلات درمانی مردم شریف شهرستان و به جهت احقاق حقوق عامه صورت گرفته است، تصریح کرد: در شهرستان سرخس شاهد وقوع تصادفات متعددی هستیم و از طرفی با کمبود پزشک متخصص در حوزه ارتوپدی روبرو هستیم؛ از سوی دیگر کمبود پزشک متخصص زنان مشکلاتی را برای این قشر به وجود آورده است.

علیزاده عنوان کرد: دادستانی وظیفه دارد در راستای احیای حقوق عامه که طبق اصل ۱۵۶ قانون اساسی از وظایف ذاتی دستگاه قضایی است، مشکلات مردم را پیگیری و با همراهی دستگاه‌های مسئول تلاش کند هر چه زودتر مشکلات مردم حل شود.

دادستان عمومی و انقلاب سرخس بیان داشت: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه‌ای که شهرستان سرخس دارد، ضرورت ایجاب می‌کند نیروی متخصص در این شهرستان حضور پیدا کند و پیگیری‌های نیز از سوی مدیریت  این بیمارستان در این خصوص انجام شده است.

به گزارش صبح توس متأسفانه بیمارستان لقمان حکیم سرخس به‌عنوان تنها بیمارستان این شهرستان که در فروردین‌ماه سال ۸۷ پس از ۱۷ سال به بهره‌برداری رسید همچنان با مشکلاتی مواجه است و این مشکلات گریبان گیر مردم مرزنشین سرخس شده است.

به نظر می‌رسد با وجود همتی که برای رفع مشکلات بیمارستان لقمان حکیم سرخس و فراتر از آن برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان از سوی دستگاه‌های مسئول شاهد آن هستیم، اما هرچند وقت یک‌بار باید شاهد بروز مشکلی در تنها بیمارستان عمومی این شهرستان باشیم که این مشکلات هم به‌ظاهر تمامی ندارد.

 

یک روز کمبود تجهیزات پزشکی، یک روز کمبود کادر پزشک عمومی و امروز کمبود پزشک متخصص زنان مشکلاتی را در حوزه بهداشت و درمان برای مردم شهرستان سرخس به وجود آورده است که ضرورت دارد دستگاه‌های مسئول در استان و شهرستان راهکارهایی برای رفع این کمبودها ارائه کنند.

انتهای پیام/