به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محرابی صبح امروز در نشست هم اندیشی مشترک فعالان جوان سیاسی استان خراسان رضوی که در محل دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان برگزار شد، اظهار کرد: نقش شورای  نگهبان در جمهوری اسلامی به عنوان نگهبان رای مردم است و یک مرجع موثر و متعهد در در حفظ قدرت جمهوری اسلامی است.

 

وی افزود: شورای نگهبان در حوزه های قانون گذاری و بررسی قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی و همچنین نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات ها انجام وظیفه می کند.

 

 

 مسئول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان امین همه اقشار مردم ایران است، گفت: شورای نگهبان به سنی و شیعه، اصلاح طلب و اصول گرا و ترک و لر و فارس به چشم ایرانی نگاه می کند و عدالت را اجرا می کند.

 

وی افزود: تضعیف شورای نگهبان تضعیف نظام است و آن دسته از افرادی که بدون سند و مدرک و مدارک لازم فقط در رسانه ها به تخریب این نهاد می پردازند در واقع عواقب آن به نظام باز می گردد.

 


محرابی با اشاره به ساز و کار وظایف شورای نگهان که در قانون  اساسی نیز به ان اشاره شده است، عنوان کرد: این شورا بر اساس قانون اساسی به بررسی صلاحیت و عدم صلاحیت افراد می پردازد و هیچ گاه با اولویت اصلاح طلب و اصول گرایی میانه ای نداشته است.

 

وی تصریح کرد: شاخصه ها و مولفه هایی که شورا بر اساس آن نظر می دهد تماما قانونی بوده اما به این صورت نیست که ما خدای نکرده تفتیش عقاید می کنیم یا به حریم خصوصی افراد تجاوزی می کنیم.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان اعتقاد به ولایت فقیه، التزام عملی به دین اسلام و عدم سوء شهرت را مولفه های اصلی بر شمرد و عنوان کرد: این معیارها همان معیارهای قانونی جمهوری اسلامی است و در واقع ما قوانین اسلامی را عمل می کنیم.

 

وی عنوان کرد: در دفاتر نمایندگی استان ها و به عنوان مثال در استان خراسان رضوی آن شخصی که صلاحیتش مردود اعلام می شود به بالاتر رفته و آن جا در هیئت نظارت مرکزی بررسی شده و صلاحیتش تایید شود.

 

محرابی با تاکید بر اینکه ملاک شورای نگهبان حال فعلی اشخاص است، گفت: اگر اسنادی دال بر اینکه فرد از اشتباهات خود عبور کرده و تغییر مسیر داده است، آن وقت نظر ما نیز تغییر می کند و راه را بر ورود او در عرصه مدیریتی می بندیم زیرا در وظایف خودمان با هیچ کس تعارف نداریم.

 

وی با بیان با اقرار به اینکه در قوانین ما برخی خلاء و ضعف های قابل جبران نیز وجود دارد، تاکید کرد: اکثر حملاتی که به سمت شورای نگهبان رخ می دهد، به علت ضعف در قوانین است که بخش عمده آن وجود قانون بدون بازدارندگی است.

 

مسئول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان خراسان رضوی بیان داشت: تمام مشکلات کشور قابل حل و برطرف شدن است و به کمک جوانان خوش فکر کشورمان می توانیم تمام مشکلات و اشتباهات را جبران کنیم.

 

انتهای پیام/