محمد علی یاوری در گفت و گو با  صبح توس؛ با اشاره آغاز فعالیت های جهادی در مناطق محروم سبزوار و اجرای طرح های محرومیت زدایی در روستاها اظهارداشت: گروه 130نفره از دانشجویان بسیجی پروژه های عمرانی و فرهنگی را در مناطق محروم سبزوار آغاز کرده اند.

 

وی با اشاره به اینکه این اقدامات شامل پروژه های عمرانی وفرهنگی می شود ادامه داد: تعمیر و مرمت مسجد روستا ساخت حمام برای افراد مستمند و همچنین برگزاری کلاس های تقویتی دروس مختلف و آموزش های هنری در راستای ایجاد مشاغل خانگی از جمله اقدامات این گروههای جهادی است.

 

یاوری درادامه به حضور پزشکان متخصص و عمومی در طول دوره اردو اشاره کرد و افزود:  برنامه ریزی های انجام شده تا پزشکان بسیجی با حضور در منطقه به ویزیت رایگان بیماران و افراد نیازمند بپردازند.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی سبزوار با بیان اینکه این اردوها از 18تیرماه سال جاری آغاز شده است و تا 15شهریور ادامه خواهد داشت تاکید کرد: از جمله مزیت های این طرح حفظ ارتباط گروههای فرهنگی جهادی با افراد روستاهای هدف است تا در طول سال نیز خدمات لازم فرهنگی نظیربرگزاری کلاس های مختلف آموزشی ادامه یابد.

 

وی یکی از مزیت های مهم برگزاری این اردوها را نهادینه کردن روحیه خدمت و جهاد در نسل جوان جامعه برشمرد و تصریح کرد: این افراد و دانشجویان مسئولین فردای کشور هستند که با حضور در این مناطق و آشنا شدن با محرومیت ها جامعه از نزدیک می توانند نقش به سزایی را در محرومیت زدایی ها داشته باشند.

 

یاوری ادامه داد: در این دوره از اردوهای جهادی 10 پروژه عمرانی و همچنین چندین پروژه فرهنگی در دو روستای چشمه آوش و مهرنشانی و بجدن اجراخواهد شد.

 

انتهای پیام/