به گزارش صبح توس؛ محمد مقدوری در جلسه ستاد مناسب سازی استان ضمن تبریک هفته بهزیستی، افزود: بر اساس بررسی های انجام شده اقداماتی در این حوزه انجام شده و رتبه استان از جایگاه 30 ام در حوزه مناسب سازی با اقدامات صورت گرفته به جایگاه پنجم ارتقا یافته و این تلاش ها قابل تقدیر است اما هنوز با شرایط مطلوب ، فاصله  زیادی داریم .
وی ادامه داد: هر چند دستگاه های اداری بر اساس قانون، بحث تکریم ارباب رجوع و میز خدمت را اجرایی کرده اند و تلاش بر آن است با ارائه خدمات الکترونیکی نیاز شهروندان به مراجعه مستقیم به دستگاه ها و ادارات دولتی کاهش یافته که این امر برای معلولان اقدامی مهم در دریافت خدمات است اما باید دستگاه ها برای همان حداقل مراجعات این گروه از جامعه ، پیش بینی ها و فضاسازی های مناسب را داشته باشند.
 وی با بیان اینکه بر اساس قانون باید فضاهای موجود ظرف سه سال مناسب سازی شوند، گفت: در کنار بخش دولتی برای اصلاح وضعیت فضاهای موجود عمومی و شهری در مشهد باید همه بخش ها همت کنند. 
مقدوری ادامه داد: بدین منظور برای سال 97 رقمی معادل 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات استان برای این حوزه پیگیری و اختصاص یابد که با سهم شهرداری به 150 میلیارد ریال رسیده و با این منابع نسبت به مناسب سازی فضاهای موجود و اصلاح آنها اقدام شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه باید نظام مهندسی هم باید با جدیت به موضوع وارد شده و نظارت این مجموعه در مناسب سازی این ساختمان برای دسترسی معلولان نیز در حوزه صدور پروانه ها و پایان کار دیده شود ، گفت: برای مجریان این امر می توان بسته های تشویقی در نظر گرفت. 
وی با تاکید بر این که تمامی بانک ها تا پایان سال آینده مناسب سازی خواهند شد؛ تصریح کرد: مناسب سازی مجتمع های بین راهی و ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری نیز ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
مقدوری گفت: امروز مشکل اصلی ما در این حوزه فرهنگ عمومی ماست که باید اصلاح شود و همه بدانیم که در مقابل معلولان و کم توانان جامعه مسئول هستیم .
وی ادامه داد: باید همه در کنار هم قرار گرفته و با همکاری و تعامل برای رفع مشکلات جامعه اقدام کرد و در این راستا فرهنگ سازی عمومی برای  این همدلی و همراهی شکل گیرد.

انتهای پیام/