به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی با بیان این خبر افزود: 300 گروه جهادی برای انجام خدمات عمرانی، آموزشی، درمانی و... به 44 منطقه شامل 43 دهستان استان‌های مختلف و حاشیه شهر مشهد اعزام می‌شوند.
وی در مورد تعداد دهستان‌های هدف برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی توسط جهادگران رضوی در دهه کرامت، گفت: از بین 43 دهستان محرومی که جهادگران رضوی برای خدمت‌رسانی به آنجا اعزام می‌شوند، شش دهستان در خراسان رضوی، چهار دهستان در خراسان جنوبی، پنج دهستان در خراسان شمالی و دو دهستان در سیستان و بلوچستان قرار دارد.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی اعزام گروه‌های جهادی به نقاط محروم سراسر کشور را یکی از برنامه‌های آستان قدس رضوی در دوره جدید مدیریتی معرفی و عنوان کرد: گروه‌های جهادگران رضوی تا کنون اقدامات و خدمات ارزنده‌ای را در حوزه محرومیت‌زدایی در استان‌های مختلف انجام داده‌اند.
وی با اشاره به فعالیت‌های جهادگران رضوی در سال جاری بیان کرد: در تعطیلات عید نوروز 200 گروه جهادی به مناطق محروم سراسر کشور اعزام شدند که در این دوره و همزمان با دهه کرامت 300 گروه جهادی برای خدمت‌رسانی در مناطق محروم سازماندهی شده‌اند.
خاکسار در ادامه به برنامه‌های آستان قدس رضوی برای حمایت از گروه‌های جهادی اشاره و تصریح کرد: این معاونت با توجه به تعداد جهادگران هر گروه‌ جهادی و میزان ماندگاری در مناطق هدف کمک هزینه اعزام را به گروه‌ها اعطا می‌کند، همچنین اگر برنامه‌های جهادگران رضوی هم سو با طرح‌های توسعه و عمرانی دهستان‌ها باشد، به آن‌ گروه‌ها نیز کمک هزینه انجام طرح‌های زیربنایی برای توسعه عمرانی و اجتماعی اهدا می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر گروه‌های جهادی برای انجام خدمات درمانی به مناطق محروم اعزام شوند، به گروه‌های اعزامی نیز هزینه خدمات درمانی و تأمین دارو نیز تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/