به گزارش صبح توس؛ غلام محمد شیخی سرپرست دفتر نظارت و بارزسی انتخابات شورای نگهبان در شهرستان رشتخوار صبح امروز و در آستانه ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان در دیدار با امام جمعه این شهرستان ضمن گرامیداشت این روز گفت: یکی از رویش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی نهاد شورای نگهبان است که در نظام اسلامی و قانون اساسی جمهوری اسلامی دارای جایگاه ویژه و منحصر به فردی است.

 

وی افزود: شورای نگهبان از ابتدای تاسیس و آغاز فعالیت خود تاکنون و در هر شرایطی به ویژه در شرایط سخت و بحرانی همواره حافظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده و در مقابل هجمه بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی هیچ گونه هراسی به خود راه نداده و در مقابل خواسته های نامشروع استکبار و ایادی داخلی اش ایستادگی نموده و از اسلامیت و جمهوریت نظام دفاع و پاسداری کرده است.

 

شیخی در ادامه یاداور شد: قانون اساسی به عنوان میثاق ملی و الهام گرفته از احکام نورانی اسلام مسئولیت های سنگین و سرنوشت سازی را بر عهده شورای نگهبان گذاشته که مهمترین وظیفه آن حفاظت و پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام است‌.

 

وی در ادامه  به آغاز فعالیت دفتر نظارت و بارزسی انتخابات شورای نگهبان در این شهرستان از سال 1380  اشاره کرد و گفت: این مجموعه تشکیلاتی به منظور نظارت بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی کاملاً مردمی بوده و در طول سال با برگزاری همایش ها و جلسات آموزشی با ناظرین در حوزه مباحث تخصصی انتخابات، اعتقادی و اخلاقی و غیره ارتباط داشته و شبکه نظارت و ناظرین را فعال، و به روز نگه داشته است.

 

سرپرست دفتر نظارت و بارزسی انتخابات شورای نگهبان در شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه امنیت و اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی مرهون خون شهدا است، اذعان داشت: شهدا مایه عزت و سرافرازی نظام اسلامی هستند، اقتدار امروز جمهوری اسلامی در سطح بین المللی و امنیتی که امروز در داخل کشور داریم، حاصل ایثارگری و شجاعت جوانان رشید این مرز و بوم، صبر و استقامت خانواده های معظم شهدا است، ما هرچه داریم امروز از برکت خون شهدا از آنان که از جان خود گذشتند تا ما امروز در آسایش و امنیت زندگی کنیم و همه باید ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

 

 

در ادامه حجت الاسلام احمد طیبی امام جمعه شهرستان رشتخوار نیز ضمن گرامیداشت این روز با اشاره به جایگاه شورای نگهبان گفت: اهمیت کار شورای نگهبان از آنجا روشن می شود که بارها دشمن اعلام نموده است، در صورت نبود شورای نگهبان حاضر می‌شود بسیاری از تحریم‌ها را بردارد.

 

حجت‌الاسلام طیبی در ادامه با اشاره به اینکه شورای نگهبان در خط مقدم برای دفاع از مومنین قرآن و عترت است، افزود: انقلاب اسلامی یک سری قوانینی می‌خواهد که برای اجرای آنها یقینا قوانین نیازمند یک مجری است و چه مجری توانمند تر از شورای نگهبان در این عرصه است.

 

 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه شورای نگهبان متصل به مقام ولایت است، اظهار داشت:  شورای نگهبان از افراد متدین و انقلابی که در این موقعیت در حال انجام کار و خدمت هستند، استفاده می‌کند، یک چنین جایگاهی را نظام اسلامی برای شورای نگهبان در نظر گرفته است.

 

امام جمعه رشتخوار در ادامه با اشاره به اینکه شورای نگهبان به عنوان دیده بان بینای نظام فعالیت می‌کند، یادآور شد: هم افزایی و ارتباط  بیشتر بین شورای نگهبان و نهاد نماز جمعه که به یک نحوی هر دو زیر چتر ولایت فعالیت می کند، به عنوان عاملی برای پیشبرد هرچه بهتر کارها، بسیار تاثیر گذار است.

 

در پایان این مراسم اعضاء دفتر شورای نگهبان شهرستان رشتخوار به همراه امام جمعه در مزار شهدا گمنام حاضر و به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.

 

انتهای پیام/