به گزارش صبح توس؛ ابوالفضل مکرمی فر صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت 19 تیرماه سالروزبازدید رهبرمعظم انقلاب از شهرتاریخی توس و آرامگاه فردوسی گفت: در راستای اجرای مرقومه مقام معظم رهبری دردولت دوازدهم تلاش کردیم که در ادامه اقدامات صورت گرفته در گذشته ، اقدامات گسترده ای را آغاز کنیم که دولت در سال 97 به میزان 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: هم چنین درسفراخیرهیئت دولت به خراسان رضوی 90 میلیارد ریال اختصاص یافت که طی 3 سال آینده تا پایان دولت دوازدهم سالیانه 30 میلیارد ریال به توس اختصاص خواهد یافت.

مکرمی فر تصریح کرد: اقدامات مطالعاتی و اجرایی را از ماه جاری شروع کردیم و گام اول احیای برج و باروی شهر تاریخی توس است که با 7 هزار متر مربع مساحت و106 نیم برج یکی از مهم ترین شاخص های این شهر تاریخی است که از دروازه رودبار آغاز و به طرف دروازه مرو انجام خواهد شد.

وی هم چنین دیگر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از جمله پردیس آرامگاه فردوسی، ارگ کهندژ، موزه فردوسی و روستای پاژ را برای احیای توس تشریح کرد.

انتهای پیام/