به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، آیت الله سیدابوالفضل طباطبایی اشکذری در ویژه برنامه دین، نشاط، زندگی حرم مطهر رضوی عنوان کرد: قوانین الهی، برای احاطه کامل بر ابعاد وجودی انسان و ارزیابی همه جانبه و همسو با سیر تکامل هستی وضع می‏‌گردد و در همین راستا سعادت انسان را تامین می‏‌کند.
وی ادامه داد: یقینا پیروی از قوانین الهی فواید بی‌‏شماری را برای جامعه به ‏ارمغان خواهد آورد و نادیده گرفتن هر یک از آن‏ها زیان‏‌های بی‌‏شماری را به دنبال خواهد داشت.
آیت الله طباطبایی با اشاره به اینکه حجاب یکی از احکام و قوانین مهم الهی است، ادامه داد: حجاب شرعی بر دو نوع حجاب ظاهری و حجاب باطنی است که در دین مبین اسلام همان‏طور که بر حجاب باطنی تأکید شده بر حجاب ظاهری نیز تأکید فراوانی شده است.
وی گفت: لباسی که باعث خودنمایی در مقابل نامحرم می‏‌شود حجاب کامل به‌‏شمار نمی‏رود، بلکه حجاب کامل آن پوششی است که افزون بر پوشش مناسب انسان، شخص را از خودنمایی و جلب توجه کردن نیز حفظ می‏کند.
وی افزود: حجاب در ادیان و اقوام پیش از اسلام نیز وجود داشته و در قرآن و احادیث زیادی از ائمه هدی(ع)، از وجوب و اهمیت آن سخن به میان آمده است. به تصریح آیات قرآن و احادیث، فلسفه حجاب ایجاد امنیت روانی و حفظ سلامت اخلاقی جامعه و ارزش گذاری عفاف و حیاست.
این استاد حوزه گفت: حضرت زهرا(س) بانوی بزرگواری که مظهر کمالات الهی و برترین اسوه انسان‎ها به ویژه زنان هستند، از نظر عفاف و حجاب الگوی بی‎نظیری به‎شمار می‎روند که با دقت در سیره و زندگانی آن حضرت به اوج عظمت ایشان می‎توان پی‎برد.
وی ادامه داد: حجاب صحیح و واقعی جامعه را از بی‎بند و باری‎ها پاک می‎کند و محیط خانواده را گرم و بنیان آن را تقویت می‎کند و به این ترتیب از بسیاری از ناهنجاری‎های اجتماعی از قبیل افزایش میزان طلاق، بی‎علاقگی به ازدواج و... که مشکلات زیادی را برای جامعه فراهم می‎کنند، جلوگیری به عمل می‎آورد.

انتهای پیام/