به گزارش صبح توس؛ محسن شادمان ظهر امروز در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق، الکترونیک، تجهیزات و صنایع وابسته در نمایشگاه بین‌المللی مشهد: سندیکای صنعت برق ایران بالغ 550 شرکت عضو دارد که با توجه به تعداد زیاد شرکت‌هایی که در استان ما وجود دارد در استان خراسان نیز یک شعبه مجزا داریم که 3 استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی را پوشش می‌دهد.

 

وی ادامه داد: طبیعتا این شرکت‌ها تولیدکنندگان بزرگ و پیمانکاران بزرگ صنعت برق هستند. برگزاری این نمایشگاه مساله‌است که قطعا به نشان دادن فعالیت‌های هر حوزه تخصصی  کمک می‌کند.

 

رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق خراسان رضوی افزود: چیزی که در نمایشگاه مشهد به صورت محسوس تفاوت دارد این است که نحوه برگزاری آن نسبت به دوره‌های قبل روند رو به رو رشدی داشته است.

 

شادمان تصریح کرد: در حال حاضر بازار داخلی شرایطی دارد که شرکت‌ها نمی‌دانند وضعیت بازار ارز چه خواهد شد و ارز با چه نرخی در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

 

وی بیان کرد: امید داریم که این نمایشگاه در نهایت منجر به یک سری دستاوردهای مناسب برای استان شود. همچنین با رویکرد صادراتی خود به این نمایشگاه فضای مناسبی را فراهم آوریم.

 

رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق خراسان رضوی تاکید کرد: همچنین باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های موجود برای دست‌یابی به بازارهای افغانستان و پاکستان و... نهایت بهره را ببریم.

 

شادمان اضافه کرد: چیزی که همواره آن را نباید فراموش کنیم این است که برق یک کالا لوکس و مصرفی نیست بلکه یک صنعت زیربنایی بوده و باید از آن به درستی استفاده کنیم و نگاه کارشناسان را در این زمینه به سمت معنای درست این صنعت سوق دهیم.