سعید باستانی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: اروپایی ها به شدت تحت تاثیر آمریکایی ها قرار گرفتند و بیانیه اخیر آنها بیانگر این مطلب است که سران اروپا شرایط را دست پایین گرفتند که به مطلوب خویش برسند، اما این موضوع به هیچ عنوان برای جمهوری اسلامی راضی کننده نیست.

 

وی تصریح کرد: در بیانیه اخیر اروپایی ها هیچ تضمینی برای روند همکاری چه در زمینه های نفتی و بانکی و چه عرصه های دیگر وجود ندارد و چنانچه بحث خروج نیز مطرح شود هیچ ضمانتی برای انجام تعهدات برجام از سوی اروپایی ها وجود ندارد.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی به دو حالت محتمل پیش رو اشاره کرد و افزود: به احتمال فراوان اروپایی ها دو مسیر را در پیش خواهند گرفت و ابتدا به دنبال ایجاد قدرت چانی زنی با ایران برخواهند خواست و کف کار و حداقل ها را در نطر می گیرند و یا اینکه تصمیم گرفتند که نظر آمریکایی ها را تامین کنند و در هر صورت از پله اول بالاتر نخواهند رفت.  

 

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بیانیه اخیر اروپایی ها هیچ تضمینی برای ایران وجود ندارد، افزود: اروپایی ها نیز قابل اعتماد نیستند و آنها بدون تامین نظر آمریکا تن به توافقی نخواهند داد.

 

باستانی اظهار کرد: قطعا تامین نظر آمریکایی ها برای اروپا بسیار مهم است و چنانچه این مهم در دو مسیر ذکر شده انتخاب شود در هر صورت سقف مذاکرات تامین نظرات آمریکایی ها خواهد بود.

انتهای پیام/