به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلا الغدیر برگزار شد ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: یک ساعت تفکر از یک عمر عبادت بدون تفکر بهتر است چرا که اندیشیدن در هدف خلقت، مادر همه خوبیهاست.

وی در ادامه به اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت امام صادق (ع) عنوان کرد: از مهم ترین و بارزترین فضائل امام صادق (ع) استفاده بهینه از فرصت به وجود آمده در میانه نزاع بنی امیه و بنی عباس برای تشکیل حوزه و دانشگاه شیعی بود که به موجب آن توانستند چهار هزار شاگرد، اعم از شیعه و اهل سنت را مورد تربیت خویش قرار داده و جامعه اسلامی را بر اساس مکتب اهل بیت علیهم السلام رشد دهند.

حجت الاسلام ایروانی تشریح کرد: روزگاری قریب به 5000 نفر از مردم مومن و متدینی که به دنبال حفظ حجاب زنان و دختران بودند، توسط مزدوران رضاشاه خائن به شهادت رسیدند، اما امروز دشمن به وسیله جنگ نرم و با استفاده از تهاجم فرهنگی وارد مرزهای کشور شده و بدون جنگ و خونریزی، در حال پیشروی در حوزه عفت زدایی است؛ مراقب باشید، اگر حیا و عفت از جامعه ای گرفته شود، گرفتن دین و جغرافیای آن جامعه کار سختی نیست.

امام جمعه درگز با اشاره به تجمعاتی که روزهای گذشته در شهرهای مختلف کشور صورت گرفت تاکید کرد: انکار مشکلات و حبابی دانستن نگرانی هایی که برای مردم به وجود آمده کاملا غلط است؛ مسئولین باید با مردم رفتار و گفتار صادقانه داشته و با روحیه انقلابی مشکلات کشور را حل کنند.

وی افزود: البته همانطور که در گذشته نیز بیان شد، امروز زمان تسویه حسابهای سیاسی نیست و نباید اجازه دهیم عده ای مزدور فضای کشور را بحرانی نشان داده و با ناکارامد نشان دادن نظام، ایجاد یاس و ناامیدی کنند.

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: هدف مردم از انقلاب، روی کار آمدن مدیران جوان و کارآمد با روحیه جهادی و انقلابی است که با کمترین بهره، بیشترین خدمت را به مردم انجام دهند، اما متاسفانه تیم اقتصادی دولت فرسوده است و توان اداره کشور را ندارد.

امام جمعه درگز گفت: مسئولین باید با فساد مبارزه واقعی داشته و از هرگونه اشرافی گری بپرهیزند؛ ویژه خواری اطرافیان برخی از مسئولین منجر به بدبین شدن مردم به نظام می شود؛ امروز مشکلات اقتصادی کشور ناشی از سوء مدیریت مسئولین و فساد مدیران داخلی است.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء خاطر نشان کرد: حقیقتا قرارگاه خاتم الانبیا از افتخارات نظام است؛ بسیاری از طرح های کلان کشور توسط همین نیروهای انقلابی و جهادی در حال انجام شدن است و بار مدیران ضعیف کشور بر روی دوش آنهاست.

انتهای پیام/