به گزارش صبح توس؛ محمد دانشگر مدیرعامل آبفای روستایی استان خراسان رضوی ظهر امروز هم‌زمان با شورای اداری بجستان ضمن توجه به اهمیت آب اظهار کرد: آب در تمامی عرصه‌ها نقش از اساسی داراست و اساس تحول هر چیزی وابستگی به آب دارد و قرآن انسان را وادار به شکرگزاری نعمت آب که از بالاترین نعمت‌ها برای انسان است، دعوت می‌کند.

 

 

دانشگر ضمن توجه به هفته صرفه‌جویی در آب افزود: بالاترین ریسک در سال 2015 بحث آب بوده و با توجه رشد جمعیت و نیازهای بهداشتی، دسترسی به آب‌های سالم در چند سال آینده می‌تواند از معضلات دنیا باشد و در خاورمیانه 14 کشور دچار بحران آب هستند که ایران در جایگاه 13 قرارداد،‌ و باید بدانیم هنوز برای صرفه‌جویی و مدیریت در حوزه آب دیر نشده و باید به سمت درست مصرف کردن پیش رویم.

 

وی ضمن توجه به آمارهای سازمان بهداشت جهانی گفت: کشورهایی که سرانه مصرف آب آنان برای هر نفراز 1700 مترمکعب بیشتر باشد با مشکل آب روبروی نیستند و اگر سرانه به 1000 و یا زیر آن برسد جز کشورهای دارای بحران به شمار می‌آیند و اگر نگاهی به روند سرانه مصرف در کشومان بیندازیم در حال حاضر سرانه آب مختص هر فرد در ایران 1400 مترمکعب می‌باشد که نشان از هشدار دارد که در وضعیتی بحرانی قرار داریم و چگونه باید مشکل را حل کنیم.

 

وی ضمن توجه به چالش‌های حوزه آبی اذعان کرد: از چالش‌ها در بحث آب می‌توان محدودیت آبی و خشک‌سالی را نام برد که باعث کاهش سهم سرانه آب‌شده، برداشت‌های منابع آب زیرزمینی در گام دوم که در بجستان شاهد برداشت‌های غیرمجاز بوده‌ایم، فرسوده بودن شبکه‌های توزیع که در گام سوم چالش ایجاد می‌کند و امید است شاهد نو سازی های بیشتری باشیم.

 

ما در حوزه آب و فاضلاب روستایی در سال 95-65 بالغ‌بر 300 میلیارد تومان دریافت اعتبار داشته‌ایم و توانستیم در 409 روستا به بهره‌برداری‌های خوبی برسیم که فاقد آب یا مشکلات شبکه‌ای بودند و 227 حلقه چاه حفرشده و بیش از 220 کیلومتر لوله‌کشی انجام‌شده و برنامه‌هایی را در حوزه مصرف داشته‌ایم که امید است با یاری مردم بتوانیم در این حوزه بیشتر شاهد موفقیت باشیم.

 

 در ادامه حسین ابراهیمی فرمانداربحستان ضمن توجه به تأثیر روحیه جهادی مدیریت گفت: نیاز امروز کشور ما بیش از گذشته نیاز به اتحاد و همدلی تمام لایه‌های اجتماعی را دارد،‌ امروز کشور ما در مقابل جنگ اقتصادی کشور و آنچه مشکل‌گشای جمهوری اسلامی ست حرکت جهادی همه مدیران و دستگاه‌های اداری ست و باید با تمام قوا همانند دوران دفاع مقدس، یکدست، تدبیری بیندیشیم و با توجه به ظرفیت‌های موجودی که در کشور حاضر است، تحت امر مقام معظم رهبری و حمایت مدیران دستگاه‌ها بحث تحریم‌های را تبدیل به فرصت کنیم.

 

فرماندار بجستان ضمن توجه به خواسته‌های مردمی تصریح کرد: مردم را دریابید، اساس نظام جمهوری مردم هستند و کشور ما همراه با پایه مردمی ست و در جهت ارائه خدمات مطلوب، هر راه و روشی را که احساس می‌شود در کمک به مردم، بدون هیچ دغدغه‌ای پشتیبانی کنیم و همه باید پای‌کار باشند.

 

وی ادامه داد: باوجود تمامی مسائل، قانون باید رعایت شود و دور نخورد و درجهت خدمت به مردم تا جای امکان از انعطاف قانون استفاده شود، قطعاً با وقت گذاری کار نشد وجود ندارد و دوره،‌ دوره جنگ اقتصادی ست و همه تأکید می‌کنیم که تمامی دستگاه‌ها باید انقلابی وارد میدان شوند و تفکر همه باید بسیجی باشد و بدانیم هر کس اگر در جایگاه خود درست عمل کند مشکلات حل می‌شود و اگر منتظر دیگری باشیم مشکلات حل نمی‌شود و همه مدیران اول از خودشان باید شروع کنند.

 

حسین ابراهیمی ضمن توجه به مسئله مهم اشتغال عنوان کرد: در شرایط حال نیاز به همه داریم،‌ در حوزه بانکی مسئولان سنگین حرکت می‌کنند، ‌ نیاز به تکاپوی بیشتر به حوزه کار است و مدیر نباید عقب بماند و قبل از ارسال پرونده‌ها باید چهارچوب آن درست شود و اعتبارات که به‌سختی جذب می‌شود اگر رسیدگی شود باعث پویایی شهرستان خواهد شد و اما با دقت.

 

فرماندار بجستان ضمن توجه به شرایط کنونی تصریح کرد: ما مسئولیم و بنده از هیچ مدیر اجرایی اشتباه را نخواهم پذیرفت، شرایط حساسیت است و باید همه دست در دست هم دهیم و دستگاهی که انجام کوتاهی کند باید پاسخ‌گو باشد.