به گزارش صبح توس؛ سعید باستانی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه لات که در تربت حیدریه بر گزار شد، افزود: این بدان خاظر است که این شهرستان علاوه بر آنکه در محل کریدور شمال جنوب کشور قرار گرفته، به گذرگاه و محل بیتوته جمعیتی از کشور تبدیل شده که قصد سفر به مشهد و شهرهای دیگر استان خراسان رضوی را دارند.


وی گفت: توقف و اقامت ولو بسیار کوتاه جمعیتی معادل یک میلیون نفر در سال در این خطه، می طلبد تا سازمان بهزیستی به انجام سرمایه گذاری های بنیادی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در منطقه جنوب خراسان رضوی و با محوریت تربت حیدریه، اقدام کند.


باستانی افزود: در این راستا ضرورت دارد تا از ظرفیت استقرار مرکز ماده 16 (مرکز ترک اعتیاد تحت حمایت دولت) در این شهرستان و به منظور ارایه خدمات به منطقه جنوبی خراسان رضوی هر چه سریعتر استفاده شود.

 

وی با اشاره به کمبود نیروی متخصص در اداره های بهزیستی سه شهرستان تربت حیدریه، زاوه و مه ولات، اظهار داشت: در کنار این اقدامات تقدیر و تجلیل از پرسنل این دستگاه ها باید در برنامه بهزیستی گنجانده شود زیرا این عزیزان با دست خالی به خلق کارهای بزرگ می پردازند.

باستانی همچنین از حضور پر رنگ سمن ها در منطقه تربت حیدریه و به خصوص سمن جهادگران دیار خورشید این شهرستان در ساماندهی معتادان و کارتن خواب ها به عنوان یک فعالیت خودجوش مردمی یاد کرد.

 

انتهای پیام/