به گزارش صبح توس؛ اتوبوسی که حامل زائرین علی ابن موسی‌الرضا بود عصر دیروز مشهد را به مقصد قم و اصفهان ترک می‌کند که متأسفانه در حوالی کیلومتر 37 محور سبزوار به سمت شاهرود دچار واژگونی شده و هفت نفر از مسافرین در دم جان خود را ازدست‌داده و مابقی مسافرین نیز دچار صدمات ناشی از این حادثه می‌شوند.

 

پس از تماس با مرکز فوریت‌ها و اورژانس سبزوار اتوبوس اورژانس و سایر وسایل نقلیه امدادی به صحنه اعزام و مصدومان را به مرکز درمانی شهید بهشتی در سبزوار منتقل می‌کنند که متأسفانه یکی دیگر از مصدومان به علت صدمات و جراحات ناشی از این حادثه جان خود را از دست می‌دهد.

علی شریفان مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی سبزوار  در  خصوص این حادثه و اقدامات صورت گرفته توسط عوامل امدادی سبزوار در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این اتوبوس با 29 سرنشین سفر خود از مشهد را آغاز کرده بود تصریح کرد: 8نفر از این مسافرین متأسفانه جان خود را ازدست‌داده‌اند و مابقی در بیمارستان بستری بوده و تحت مراقبت هستند.

 

وی با اشاره به شرایط مراقبت و وضعیت مصدومان حادثه اظهار داشت: خوشبختانه دیگر افراد مصدوم شده در حادثه وضعیت ثابتی داشته و اوضاع وخیمی ندارند.

 

شریفان همچنین در خصوص وجود امکانات مورد نیاز برای مداوا مصدومان و مجروحان ادامه داد: هیچ کمبودی در بیمارستان وجود نداشته و نیاز به اعزام بیماری به دیگر مراکز نیست.

 

همچنین مسئولین پلیس راه در ساعات اولیه حادثه علت این واژگونی را عدم توجه به جلو از سوی راننده عنوان شده است.

 

لازم به ذکر است تعداد سرنشینان اتوبوس با راننده و کمک آن  29 نفر بودند که 27  مسافرآن از ساکنان منطقه حله عراق هستند.

 

انتهای پیام/