رییس شورای شهر تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: بلاخره پس از 29 ماه کش و قوس های فراوان مبنی بر حذف تبصره 3 از قبوض مشترکین آب در نهایت با مصوبه شب گذشته شورای شهر تربت حیدریه، اعضا به حذف این تبصره رای دادند، هر چند که اجرای نهایی آن منوط به تائید هیئت تطبیق در فرمانداری و وزارت نیروست.

نادر سلیمانی در خصوص دلایل حذف این تبصره افزود: عدم اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر، عدم شفافیت در عملکرد اداره آبفا، عدم اطلاع رسانی از نحوه هزینه کرد به مردم نیز بخشی از دلایلی است که شورا را مجاب به حذف این تبصره کرده است.

وی بیان داشت: همچنین هزینه کرد مبالغ  دریافتی از تبصره 3 در سایر فعالیت های اداره آبفا و ممانعت از حسابرسی عملکرد توسط حسابرس معرفی شده از سوی شورای شهر نیز مزید بر علت شده تا ضمن رای به حذف این تبصره به شهروندان نیز اطلاع رسانی شود.

رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: در این مدت 29 ماه و تا پایان خرداد مجموع دریافتی تبصره 3 از قبوض مشترکین مبلغ 6 میلیارد و 720 میلیون تومان بوده که تا پایان سال گذشته 4 میلیارد و 680 میلیون تومان هزینه شده است.

وی در خصوص زمان اجرای این مصوبه گفت: مصوبه حذف تبصره 3 از قبوض مشترکین پس از تائید در شورای شهر به هیئت تطبیق در فرمانداری ارسال شده و پس از تائید در این هیئت و همچنین نظر نهایی وزارت نیرو که حدود دو تا سه ماه بطول می انجامد از سوی اداره آبفا لازم الاجراست.

شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه 50 هزار مشترک آب را زیر پوشش دارد.

انتهای پیام/