به گزارش صبح توس؛ به‌نقل از آستان‌نیوز، علی‌اکبر ولایتی در مراسم اهدای مدال‌های تیم ربوکاپ دانشگاه آزاد به آستان قدس رضوی اظهار داشت: آنچه امروز شاهدیم پیشرفت علم و فناوری و تکنولوژی به‌عنوان یکی از مصادیق هوش مصنوعی است که کمک انسان است.

رئیس هیئت امناء دانشگاه آزاد بیان کرد: بین 150 واحد دانشگاهی که در مسابقات کانادا جمع شده بودند دانشجویان دانشگاه آزاد مقام اول را کسب کردند، این یک نمونه اقتصادمقاومتی و مبارزه با تحریم‌هاست و  ایران کشوری است که در طول تاریخ ثابت کرده می‌تواند هر قله‌ای را فتح کند.

ولایتی افزود: امروز هم بعد از پیروزی‌های مختلفی که در عرصه مبارزه با مخالفان انقلاب داشتیم، شاهد تحریم کشورمان هستیم که توسط یک فرد عهدشکن در صحنه بین‌المللی رخ داده و دولت و ملت ایران با هم متحداً مقابل این تحریم خواهند ایستاد و ملت ایران از تلاش دولت جمهوری اسلامی در مبارزه‌اش علیه آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن کاملاً پشتیبانی می‌کند و می‌تواند با تبدیل علم به تکنولوژی، کشور را به پیش ببرد.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد تصریح کرد: عزم ما بر این است که در دانشگاه کار را براساس پاسخ به مسائل موجود در حوزه علم و فناوری پیش ببریم و خوشبختانه کسانی امروز در دانشگاه آزاد اسلامی سر کار هستند که سابقه طولانی و تجربیات گران‌سنگی در حوزه آموزش عالی دارند.

وی با اشاره به اینکه ظرف یک‌سالی که تیم جدید در دانشگاه آزاد سر کار آمده است دو محور را در نظر گرفته که یکی فرهنگ‌سازی بر اساس فرهنگ اسلامی، ایرانی و انقلابی و دیگری پیشبرد علم بود، افزود: در سال‌هایی که از انقلاب گذشته، تولیدات علمی ما تقریباً 7 برابر شده و امروز مقالات علمی ما نسبت به قبل از انقلاب هفتاد برابر شده است.

ولایتی ادامه داد: همچنین تعداد دانشجویان ما از 200 هزار دانشجو قبل از انقلاب، اکنون به 5 میلیون دانشجو رسیده است. خاصیت علم‌جویی و علم‌آموزی ملت ایران زبانزد است و به هر گوشه از ایران نگاه کنید، علم‌دوستی و فضای علم‌آموزی موجود و مهیاست. همین مردم قبل از انقلاب مشکلاتی داشتند و نمی‌توانستند ظرفیت علمی خود را عرضه کنند اما امروز شاهد هستیم که در عرصه‌های مختلف خود را نشان می‌دهند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: در این آخرین عرصه‌ای که قرار داریم یعنی تحریم جدید، آمریکایی‌ها فکر می‌کنند با این تحریم ملت ایران تسلیم خواهد شد اما بدانند که دیری نمی‌گذرد که شاهد این خواهیم بود که از این سد هم ملت ایران با پیروزی و سرافرازی عبور خواهد کرد.

ولایتی خاطرنشان کرد: امروز قدرت اول منطقه بدون تردید ایران است و توانسته دست آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن را از این مجموعه‌ای که در اطراف ما هستند کوتاه کند و تحت عنوان محور و فضای مقاومت و پایداری  ساماندهی شده است.

ولایتی بیان کرد: در حقیقت این کاری که آمریکایی‌ها می‌کنند یک نوع انتقام‌گیری است و بدانند در این عرصه هم ان‌شاءالله مردم ما پیروز خواهند شد. در آینده نزدیک ما شاهد شکوفایی‌های بیشتری در دانشگاه آزاد خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور یاوه‌گو و پرحرف آمریکا بداند که این رجزخوانی ایشان را هم در مقابلش خواهیم ایستاد و ثابت می‌کنیم چیزی جز یاوه‌گویی نیست و خیلی دیر نخواهد بود که شاهد پیشرفت ایران همان‌طور که در سایر شئون بودیم خواهیم شد و این اتفاق کلمه که امروز در کشور به‌وجود آمده بشارت‌دهنده آینده درخشانی خواهد بود و دانشگاه آزاد به‌سهم خود ان‌شاءالله سهم مهمی را در آموزش عالی ایفا خواهد کرد.

انتهای پیام/